Spotkanie kandydata na burmistrza Andrzeja Pisuli z mieszkańcami w Okalu,23 października 2014 r

Oceń ten artykuł
(27 głosów)

Dosłownie w kilku zdaniach odniosę się do wczorajszego spotkania wyborczego kandydata na burmistrza Andrzeja Pisuli. Zacznę jednak od bardzo przykrej rzeczy. Wybaczcie Państwo, że nie zamieszczam nagrania (chociaż bardzo bym chciał) z założeń programowych, które przedstawiał Andrzej Pisula. Z jednego tylko powodu. Boję się, że zespół burmistrza Duni nie mając argumentów będzie pozywał do sądu w trybie wyborczym! Ludzie Ci zrobią to za każdym razem kiedy nadarzy się najmniejszy pretekst. Nauczony doświadczeniem jestem tego pewien! Fakty potem zastąpią fałszywi świadkowie i sfałszowane dokumenty! Zapewniam, sąd nie zajmuje się weryfikacją „faktów” i dokumentów. Z tych samych względów nie zamieszczam zdjęć mieszkańców którzy byli na spotkaniu. Tylko dlatego  aby uniknęli zastraszania i szykan ze strony wiadomo kogo... To może się nie mieści w głowie ale taki jest sposób działania ludzi popierających Grzegorza Dunię. Zresztą  jaki poziom reprezentuje sam pan burmistrz Dunia, widać to między innymi po ilości zablokowanych osób na profilu Facebooka Burmistrza Kazimierza Dolnego.

Wystąpienie Andrzeja Pisuli było przygotowane arcy perfekcyjnie. Tabele, wykresy projekty wprowadziły w zachwyt i absolutne osłupienie. Co chwila wystąpienie było przerywane oklaskami. To pierwszy chyba i jedyny taki przypadek w dziejach samorządu. Fakty niemal każdej dziedziny podległej magistratowi były tak oczywiste, że momentami było mi wstyd i przykro, że ja radny tak nie wiele mogłem zrobić w obliczu szkodliwych działań burmistrza i części radny.

Najbardziej porażająco wyglądała sprawa szkoły. Nie chodzi nawet o projekt, który nie trzyma krytyki pod każdym względem. Przedstawiony poniżej przykład to jeden z wielu jakie były prezentowane na spotkaniu. Andrzej Pisula mówił także o sposobie wyjścia z impasu w konkretnych sprawach.

A Jak wygląda sprawa szkoły w liczbach.

Ilość uczniów szkoły podstawowej w Kazimierz Dolny w 2013 roku.

Szkoła podstawowa 114 uczniów.

W 2010 w SP w Kazimierzu uczyło się 184 uczniów.

Całkowita  możliwości nowoprojektowanej szkoły przewiduje w SP 288 uczniów.

Łączna ilość dzieci podstawówki szkół gminnych i Kazimierza (bez Bochotnicy) to 254 uczniów (w roku 2013). Z Bochotnicą przekroczyłoby 320 uczniów.

Dlatego jedynie SP w Bochotnicy jak się wydaje nie będzie przeniesiona do GZS. Zapewne takie były założenia projektu.Głównie też dlatego, że dzieci z GZS będą latami korzystały z Sali gimnastycznej w Bochotnicy.

Co z Gimnazjum?!

Projekt nowej szkoły zakłada, że w gimnazjum będzie się mogło uczyć nie więcej niż 144 uczniów.

Stan uczniów w gimnazjum na 2013 rok wynosi 151 uczniów (sic).

Przed katastrofą, w 2010 r. ilość uczniów w gimnazjum wynosiła 198 uczniów.

Gdzie panie burmistrzu Dunia perspektywiczne, racjonalne założenia i myślenie. Pan panie burmistrzu nie ma jakiekolwiek predyspozycji do zarządzania najmniejszymi zespołami ludzkimi, a gdzie dopiero całą gminą.

To są fakty mówiące o tym, że pan burmistrz Grzegorz Dunia nie tylko jest odpowiedzialny za upadek szkolnictwa gminnego ale także przez swoją nieudolność doprowadził do skrajnie nieodpowiedzialnych decyzji, które w przyszłości będą uniemożliwiały zaspokojenie podstawowych potrzeb w naszej Gminie i nie tylko w dziedzinie szkolnictwa gminnego.

Szanowni Państwo.

Niemalże sto lat temu krótko po odzyskaniu - po 123 latach niewoli -  niepodległości polscy architekci potrafili patrzeć w przyszłość. Zaprojektowali i wybudowali  szkołą z salą gimnastyczną z perspektywą, większa niż obecnie. Szkoła wybudowana przed prawie 100 laty wykształciła pokolenia - w tym obecnego burmistrza. I mimo, że obecnie mamy nieporównywalnie większe możliwości techniczne, mamy komputery i technologie, nie mamy gospodarzy, którzy poszanowaliby to co zrobili dla Nas nasi dziadowie. Obecne działania burmistrza zamiast dawać nam możliwość patrzenia w przyszłość, cofają nas 100 lat do tyłu.

J.K

Piotr Rzetelski, Radny Sejmiku Wojewódzkiego

Województwa lubelskiego

Pan Andrzej Szczypa, wieloletni burmistrz Kazimierza Dolnego.

Ważna rzecz-posłuchajmy !

 

 

 

 

 

Czytany 5069 razy

Komentarze

+5
#27 Al capone 07-11-2014 23:17
Nigdy nie będzie tak, że będziemy mieli swobodę zabudowy w Kazimierzu czy okolicach, bo jest to obszar chroniony przez konserwatora, przez przyrodników i to jest wartość tego terenu: krajobraz, przyroda, przestrzeń. Musimy pamiętać, że to jest naszą nadrzędną wartością. Inaczej ludzie nie będą tu chcieli przyjeżdżać. Studium jest dokumentem, który musi być osiągnięty na drodze jakiegoś konsensusu. Gdzieś ten środek musi być znaleziony i wydaje się, że my jesteśmy blisko, tylko musimy mieć odwagę uchwalić to, co do tej pory udało się uzgodnić, a jest tego naprawdę dużo 260 nowych terenów przeznaczonych pod zabudowę i gros ludzi jest zadowolonych – bo czeka nas następny etap – uchwalanie planu zagospodarowania. Bo samo studium nie pozwala nam jeszcze ubiegać się o pozwolenie na budowę – powiedział burmistrz Kazimierza Grzegorz Dunia.
+8
#26 jerry 31-10-2014 11:12
Szanowny Krzyśku dziękuje za ten komentarz dodatkowo dobrze że Pan Rzetelski obala kłamstwa pana Duni i jego świty - ciekawe czy teraz tez będą Grześki dla naiwnych

Przechodząc zaś do konkretów ws. wód geotermalnych to mam takie bardzo proste pytanie- w jakim celu pan Grzegorz Dunia uczystniczył w delegacji zespołu ds. energii odnawialnej, powołanego przy Marszałku Województwa, w wyjeździe do Geotermii Mazowieckiej S.A 3 grudnia 2009r?

bpp.lublin.pl/.../...

Co zaś do obiektów sportowych, gdzie wpompowano blisko 2 miliony złotych na sam projekt, to z tego co pamiętam, to Pan Grzegorz Dunia był przewodniczącym komitetu budowy i jednocześnie zastąpcą burmistrza w owym czasie. Pan Grzegorz Dunia zasiadał również w jury wyłaniającego koncepcje budowlaną SOS.

Co ciekawe, obecnie mimo, że jest gotowa koncepca sprzed wielu lat na obiekty sportowe, na tzw zielonym parkingu, mówi się o przygotowaniu kolejnej koncepcji w ramach II etapu budowy szkoły, czyli budowy obiektów sportowych.

Reasumując Pan Dunia już wyrzucił w błoto 2 miliony złotych publicznych pieniędzy na szkolne obiekty sportowe. Teraz przymierza się, aby zrobić to ponownie.

Czy wyborcy do tego dopuścicie?
+22
#25 Wyborca 29-10-2014 21:18
Doprawdy cuda okręg nr. 5 ma reprezentować kandydatka z Cholewianki czyżby Burmistrz nie znalazł kandydata w tym okręgu i spotkania też nie zaplanował?
+3
#24 Marek 28-10-2014 11:21
Ludziska planujecie iść na spotkania z obecnym (byłym) burmistrzem. Charmonogram na stronie miłościwie nam panującego. Ja się wybieram.
+7
#23 mieszkaniec 27-10-2014 19:49
Pan Szczypa jest nutką romantyzmu w tym pełnym wulgaryzmu świecie.Przypomina o swojej obecności i niezapomnianych osiągnięciach.Mentor i doradca.Wspaniałomyślnie rezygnuje z boju o zaszczyty, bo życzy p.Pisuli dobrego wyniku.Sam nic nie osiągnął, tak zresztą jak i gmina, i do tej pory jeździ 16 letnim CLIO.Nie posiada domu oraz konta w Szwajcarii, za to posiada serce pełne życzliwości.Brawo Panie Szczypa, jak na PSL-owca jest Pan chyba wyjątkiem!
-7
#22 cud nad wisłą 26-10-2014 22:34
@Krzysiek,pytanie co robił burmistrz w Mszczonowie należy zadać jemu samemu.
Na moje wyczucie pojechał pogłębić swoją wiedzę na temat geotermii, aby mu nie wciskano kitu.
+14
#21 AL Capone 26-10-2014 20:20
pytanie do pana Kowalskiego burmistrz chwali się ze ile to on zrobił wiec pytam dlaczego droga na Dąbrówce nie ma wymiarów takich jak w przetargu ;1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Wykonanie nawierzchni asfaltowych na drogach gminnych na terenie gminy Kazimierz Dolny
Część nr 1: Odbudowa nawierzchni drogi gminnej nr 107833L Dąbrówka- Rogów;
Część nr 2: Wykonanie nawierzchni asfaltowej na drodze gminnej w msc. Dąbrówka.
II.2) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia: Wykonanie nawierzchni asfaltowych na drogach gminnych na terenie gminy Kazimierz Dolny
Część nr 1: Odbudowa nawierzchni drogi gminnej nr 107833L Dąbrówka- Rogów;
Część nr 2: Wykonanie nawierzchni asfaltowej na drodze gminnej w msc. Dąbrówka
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Część nr 1: Odbudowa nawierzchni drogi gminnej nr 107833L Dąbrówka- Rogów na odcinku od km 0+000,00 do km 1+ 390,00; Projektowana szerokość jezdni 4,0 i 4,5 m z wykonaniem poboczy o szerokości 0,5-0,75m.
Zakres robót obejmuje:
+14
#20 ciekawa 26-10-2014 19:43
@x posłużę się karcianym porównaniem, gdzie bardzo często gracze mając słabe karty - najzwyczajniej w świecie blefują. Doświadczeni partnerzy gry nie dają się na takie teatralne gesty nabrać i naciągnąć. Mówią sprawdzam.

Ws szkoły burmistrz Dunia, jak dotychczas cały czas blefuje, zwodząc umiejętnie publikę. Sprawdzam nastąpi dopiero w kolejnej kadencji, gdzie okaże się, że gminna kasa jest pusta, a obiecane blisko 20 milionów złotych z budżetu państwa nie rozwiązuje sprawy.
@x czy wiesz że:
-planowane na ten rok dochody z tytułu sprzedaży mienia w wysokości 2.2 milionów zł wynoszą obecnie o zł!!!?
-gmina nie zapłaciła jeszcze ok 2 milionów złotych za remont zamku?
-emisja obligacji w wysokości 6.3 milionów złotych powoduje, że gmina nie ma już dużych możliwości pożyczkowych?
-planowana na lata 2014-16 emisja obligacji nie pokrywa wkładu własnego gminy na budowę szkoły?
-brakujące ponad 2 miliony złotych na budowę szkoły zgodnie z zapisami WPF ma pochodzić z dochodów własych?
-może powiesz zatem ile lat będzie trwała budowa szkoły, jeśli różnica między wydatkami bieżącymi a dochodami wynosi... No właśnie!

Parafrazując pewien dialog z polskiej komedii, powiem tak.
-możesz oszukać radnych, nauczycieli, społeczeństwo, ale finansów nie oszukasz...
+13
#19 Krzysiek 26-10-2014 18:18
@cud nad Wisłą - czy to już taki znak firmowy KOMITETU pana Duni, że unika się odpowiedzi na niewygodne pytania? Najpierw pani Barbara nabiera wody w usta wraz z komitetem odnośnie zasług przy remoncie klasztornego muru, a teraz Ty.

Pytałem Cię co robił pan Dunia w delegacji składającej się z członków komitetu ds. źródeł energii odnawialnej powołanej przez MARSZAŁKA LUBELSKIEGO, która w dniu 3 grudnia 2009r odwiedziła Termy MAZOWIECKIE? Doczekam się odpowiedzi?
+30
#18 Belfegor 26-10-2014 16:22
@ Spóźniony
Najwyraźniej strach był powodem twojego spóźnienia, a mianowicie bałeś się, że ktoś może Cię zobaczyć i donieść gdzie trzeba, że byłeś na spotkaniu wyborczym A.P. Jak twój pan wygra, to za cztery lata takich spotkań nie będzie. Zapanuje demokracja całkowita.

Dodaj komentarz