Wikarówka - ciąg dalszy

Oceń ten artykuł
(15 głosów)

Na ostatniej sesji Radni większością głosów odrzucili wniosek Radnego Piotra Guza, poprzez który wyraziliby dezaprobatę dla działań Burmistrza w kwestii Wikarówki. Jednocześnie ustami Waldemara Kruka zadeklarowali, że nadal popierają intencję przekazania Wikarówki niepełnosprawnym. Czyli tak jak mawiał onegdaj Prezydent Polski „jestem za a nawet przeciw”. Sprawa ta jest bardzo istotna dla nas wszystkich. Przygnębiający obraz Wikarówki daje świadectwo niegospodarności Burmistrza i Rady Miejskiej. Jednocześnie pokazuje prawdziwe oblicze Burmistrza, który stanowisko Rady Miejskiej ma w dalekim poważaniu. Za to głos pseudo autorytetów jest dla Burmistrza wyrocznią.

Idea przekazania pod cel publiczny Wikarówki jest rzeczą oczywistą, ale w kazimierskich realiach urasta do monstrualnego problemu, podsycanego przez środowiska związane z Burmistrzem. Efekt jest taki, że Wikarówka nie zostanie zwrócona prawowitym właścicielom, a brak pomysłu na jej zagospodarowanie sprawi, że pozostanie ruiną. Cóż - do czasu zmiany Burmistrza nie należy się spodziewać, by sytuacja się zmieniła.

Nie sposób zapomnieć słów wypowiedzianych w ubiegłym roku przez Bartłomieja Pniewskigo, który mniej więcej mówił, że „mamy pomysł na Wikarówkę i wiemy co tam ma być, mamy wpływ na konserwatora, a ksiądz niestety nie…”. Na sesji Burmistrz przyznał, że Pan Łukasiewicz (Fundacja Oswoić Los), jest jego kolegą. Teraz przynajmniej nie ma wątpliwości, czemu miała służyć akcja z budową ośrodka rehabilitacyjnego na Górach.

Zapraszam do dyskusji.

J.K.

Czytany 4021 razy

Komentarze

+5
#29 planista 10-07-2012 13:49
@zibi Ty to albo musiałeś się z koniem na łeb zamienić, albo masz wyznaczoną rolę przez burmsistrza,któremu grunt usuwa się pod nogami i który zarządza tylko poprzez PR, skoro uważasz, że podany przeze mnie&2 uchwały 105 z 2004r to sa sprawy emocjonalne.
-6
#28 zibi 09-07-2012 23:06
Nie wiem planisto dlaczego aż tak emocjonalnie podchodzisz do sprawy działek pana Kowalskiego. Czyżbyś miał z nim coś wspólnego? ;)
+4
#27 planista 09-07-2012 19:36
@zibi krzykaczu nieznający aktów prawa miejscowego specjalnie dla Ciebie i innych burmistrzowych krzykaczy chcących obsikać nogawki Radnemu J>K (tylko na tyle Was stać) podaję zapiś &2 uchwały 105 z 2004r
"Zakres zmian obejmuje zmianę sposobu uzytkowania działek uwidocznionych w załączniku graficznym, o numerach ewidencyjnych
1 290/2, 290/1,297 położonych w Kazimierzu Dolnym przy ul Puławskiej (król)
2 1287 połozonej w Kazimierzu Dolnym przy ul Góry (Kazimierzówka)
3 1387 położonej w Kazimierzu dolnym przy ul Czerniawy
4 799 rzeka Wisła obręb Męćmierz- Okale P Skoczek
5 655/5 i 655/6 położonych przy ul Góry - działki J.K

@ zibi i co krzykaczu? Chcesz dalej ze mną polemizować czy będziesz tylko obsikiwał nogawki?
0
#26 planista 09-07-2012 15:24
@zibi i co jest krzykaczu znalazłeś już treść uchwały 105 z 2004 r której nie wykonał ani szczypa ani dunia, gdzie ten ostatni nie realizując uchwały doprowadził do podjęcia nowej uchwały tym samym prowadząc cyniczną grę z radnym który wytyka błędy zaniedbania i nadużycia.
Zibi dlaczego dunia nie chciał za wszelką cenę aby rada poznała wszelkie okoliczności związane z uchwałą 105? Czyżby radni mogli zobaczyć wówczas jak w soczewsce wszystki patologie związane z przekształceniem działek na terenie Kazimierza?
+2
#25 zibi 09-07-2012 14:50
Nie wiem planisto dlaczego Dunia miałby trząść portkami z powodu uchwały podejmowanej za Szczypy, ale oświeć mnie wreszcie, proszę!
-2
#24 planista 09-07-2012 14:25
@zibi, @z gór powiedzcie drodzy krzykacze robiący za tuby proburmistrzowej propagandy dlaczego nie wykonano uchwały 105 z 2004r która dotyczyła między innymi działek J.K? Dlaczego też burmistrz Dunia tak obawia się tego aby rada nie wróciła do rozpatrywania wszelkich okoliczności związanych z ową uchwałą?
Zibi, z gór wiecie dlaczego burmsitrz Dunia tak trzęsie portkami przed dogłębnym sprawdzeniem tej uchwały?
-4
#23 z gór 09-07-2012 10:43
zibi:) ten człowiek słowa prawdy w życiu nie powiedział ! szok to przeżywają kazimierzacy z radnego bezradnego ! on nawet rano patrząc w lustro mówi, że nie jest " cyganem " :)
+1
#22 zibi 08-07-2012 22:37
JK - wielokrotnie już obiecywałeś na tym blogu, że ujawnisz "szokujące" fakty związane z przekształceniami twoich działek. Jak dotąd nie doczekaliśmy się tego, ale czekamy cierpliwie... :)

Stan rzeczy na dziś jest taki, że koledzy z Rady podjęli uchwałę o przekwalifikowaniu twoich działek.
Szczęściarz z ciebie! Wielu kazimierzaków może o tym tylko pomarzyć...!
0
#21 J.K 08-07-2012 20:27
Zybi zapewniam cię,że wkrótce będziesz w szoku! Oczywiście sprawa dotyczyć będzie zmian w planie naszych działek.Za większość działań i krętactw odpowiedzialny jest obecny burmistrz Grzegorz Dunia.
+2
#20 mietek 08-07-2012 10:58
Zibi! Mietek to nie P. Kowalski. Od siebie teraz parę słów. Otóż jak nie śledzisz spraw związanych z działkami w Kazimierzu Dolnym (dot. również ostatniego zakupu pod ośrodek dla osób niepełnosprawnych na Górach) to po co zabierasz głos. Jeśli nie czytałeś tego co pisałem na stronie damy-rade.org to z jakiej racji zabierasz głos odnośnie mojego komentarza. Czekam na przekształcenie mojej działki już 8 lat. I wcale nie jestem najlepszy. Najlepsi czekają jeszcze dłużej. Ludzką sprawiedliwością jest, że jeśli jednym można przekształcić z dnia na dzień, to dlaczego miejscowi muszą o to walczyć jakby to było Powstanie Warszawskie II. Co do działalności właściciela tejże strony to też czasami mam jakieś rzeczy do zarzucenia, ale chociaż czuje się na tyle zobowiązany (albo gra politycznie) że informuje nas wszystkim o tym co się dzieje w cholernym Urzędzie Miasta Kazimierz Dolny. Co do kamieniołomów, to nie widziałem planów, jeśli byłaby ingerencja w stok byłbym również na NIE!!!

Dodaj komentarz