Komu odrolnić działkę,czyli pytania do grupy trzymającej włądzę!

Oceń ten artykuł
(24 głosów)

Kazimierz Dolny, 28 października 2012 

Grupa Radnych

Rady Miejskiej

ul. Senatorska 5

24-120 Kazimierz Dolny

 

Biuro Planowania

Budplan Sp. z o. o.

ul. Kickiego 26b lok 10

04-390 Warszawa

 

Gminna Komisja Urbanistyczna

ul. Senatorska  5

24-120 Kazimierz  Dolny

 

Jerzy Żurawski

ul. Senatorska  5

24-120 Kazimierz Dolny

 

W dniu 5 października 2012 r. na wspólnym posiedzeniu Komisji Planowania Przestrzennego i Gminnej Komisji Urbanistycznej, Radni Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym zostali poinformowani, że Biuro Planowania Budplan nie podpisało się pod projektem zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kazimierz Dolny. Projekt zmiany studium o jakim piszemy powstał w wyniku rozpatrzenia przez Radnych bez mała 700 uwag i wniosków do wyłożonego dokumentu. Prosimy zatem o szerszą informację w tej sprawie. Podkreślamy, że Państwa negatywny stosunek do propozycji Radnych dał się zauważyć już podczas prac nad projektem dokumentu.

W piśmie z dnia 13 września 2011 r., L.dz. MKD01/09/2011 skierowanym do Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym zawarliście Państwo sugestię, że w przypadku wprowadzenia licznych zmian do wyłożonego projektu zmiany studium niezbędne będą ponowne uzgodnienia, co z kolei może negatywnie wpłynąć na już zaakceptowane zmiany. Podobne zdanie wyraził Burmistrz Kazimierza Dolnego. Odnosząc się do Państwa sugestii można dojść do wniosku, że wynik uzgodnień nie jest oparty na przesłankach merytorycznych, a zależy jedynie od osobistego humoru, by nie powiedzieć kaprysu organów uzgadniających.

Ponadto na wspólnym posiedzeniu Komisji Planowania Przestrzennego i Gminnej Komisji Urbanistycznej, o którym była mowa na wstępie, członek GKU Pan Jerzy Żurawski zasugerował, że część zmian w studium, która zdobyła akceptację „uzgadniaczy”, nie była opiniowana przez Gminną Komisje Urbanistyczną. Oznacza to, że część zmian została wprowadzona do projektu zmiany studium przez firmę Budplan po formalnym zaopiniowaniu projektu zmiany studium przez Gminną Komisję Urbanistyczną.

Odnosząc się do merytorycznych przesłanek, w oparciu o które powinny być wprowadzane wszelkie zmiany w studium chcemy zauważyć, że pracownicy firmy Budplan niejednokrotnie wskazywali, że usytuowanie terenów budowlanych na wysoczyznach oraz eksponowanych terenach jest niedopuszczalne. Prosimy zatem o wyjaśnienie dlaczego firma Budplan podpisała się pod projektami zamiany planu i zmiany studium, które opracowywała dla terenu stoku narciarskiego przy ulicy Filtrowej. Efektem wprowadzonych zmian, które zyskały aprobatę właściwych organów, jest możliwość budowy w niezwykle eksponowanym miejscu, hotelu o pow. 2000 m2 zabudowy kubaturowej. Ponadto wprowadzone zmiany sprawiają, że pod zabudowę mieszkaniową można wydzielać działki o powierzchni mniejszej niż 1500 m2. W innym miejscu wprowadzono absurdalny zapis, który przewiduje, że dla zabudowy pensjonatowej powierzchnia działki nie może być większa niż 2500 m2. Mamy zatem pytanie, tj. w oparciu o jakie przesłanki i jakie argumenty merytoryczne tego typu zmiany zostały wprowadzone i uzgodnione. Odpowiedź na to pytanie ma zasadnicze znaczenie, gdyż w planie obowiązującym na terenie miasta i gminy Kazimierz Dolny, zawarte zostały zapisy zgoła odmienne, które służą przeciwdziałaniu nadmiernemu rozdrobnieniu terenów budowlanych.

W aktualnie obowiązującym studium przyjęto, że ilość miejsc noclegowych na terenie Kazimierza Dolnego nie może przekroczyć 2000. W związku z tym prosimy o informację, w jakim stopniu obecnie procedowana zmiana studium uwzględnia aspekty związane z chłonnością turystyczną.

Jednocześnie prosimy o ustosunkowanie się do już uzgodnionych zmian w obecnie procedowanej zmianie studium. Prosimy o podanie kryteriów, którymi kierowali się Państwo przy wprowadzaniu w te miejsca zabudowy.

-            Kd 17 ‒ teren na wysoczyźnie poza bezwzględna linią zabudowy,

-            Kd 44 ‒ druga linia zabudowy bez dojazdu, na wysoczyźnie,

-            Kd 38 i Kd 46 ‒ tereny zalewowe,

-            Kd 36 ‒ teren o znacznym nachyleniu, bezpośrednio przy glębocznicy,

-            G2, G3 ‒ tereny w kolejnych liniach zabudowy, o znacznym spadku, z dojazdem od strony głębocznicy,

-            Bch 29, Bch 30, Bch 32 ‒ nowe tereny budowlane na eksponowanych terenach, stanowiące znaczne poszerzenie dotychczasowej linii zabudowy,

-            Wt4, Wt5, Wt6 ‒ tereny w korytarzach ekologicznych o znaczeniu krajowym, również na eksponowanych terenach,

-            Wch3, Wch7, Wch8, Wt 9 ‒ tereny budowlane wzdłuż rzek, stanowiące naruszenie przepisów obowiązujących na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

Powyższe przykłady świadczą, że w dotychczas uzgodnionych zmianach studium znalazły się zapisy, które w oparciu o Państwa obecne stanowisko nie powinny zostać uzgodnione, a jednak zostały. Część uzgodnionych zapisów jest wprost sprzeczna z obowiązującymi przepisami. Z tego względu nie rozumiemy Państwa obecnego stanowiska w kwestii odmowy podpisania się pod propozycją zmiany studium, jaka została wypracowana przez Radnych po uwzględnieniu złożonych uwag i wniosków. Pragniemy nadmienić, że nie kwestionujemy zasadności zmian studium dla tych terenów. Pokazujemy jedynie brak konsekwencji zarówno w stanowisku firmy Budplan, Gminnej Komisji Urbanistycznej i tzw. uzgadniaczy. Trudno oprzeć się wrażeniu, że kryteria przy opracowaniu i uzgadnianiu zmiany studium nie są jasne i przejrzyste. W związku z tym prosimy o ustosunkowanie się do podnoszonych kwestii wszystkich adresatów niniejszego pisma.

Prosimy o ustosunkowanie się do wyżej wymienionych kwestii wszystkich adresatów niniejszego pisma.

 

                                                                                               Janusz Kowalski

                                                                                               Piotr Guz  

                                                                                               Rafał Suszek

Do wiadomości:

1.       Pan Henryk Kozak

Przewodniczący Rady Miejskiej

 

2.       Pan Grzegorz Dunia

Burmistrz Kazimierza Dolnego

Czytany 4701 razy

Komentarze

+5
#32 pupil 05-11-2012 20:42
Grymas50.Co tak jedziesz po Rudej ,moze ty jakis kler jestes .
+13
#31 Gryzmał 42 05-11-2012 19:10
Pani Kazimierzanko i ty gościu co piszesz o wykształceniu żeby każdy był tak mądry jak Pan Janusz Kowalski to by w Kazimierzu nie było tyle przekrętów i na pewno żyło by się lepiej. Nie było by ludzi trzymających władze :-?
+6
#30 kazimierzak 05-11-2012 17:39
@ Ewa nie potrafię ocenić burmistrza nałęczowa natomiast prezydent puław nie daj boże takiego burmistrza w kazimierzu jak on,przytoczę tylko kilka jego wybryków w puławach spowalniacze w kierunku kazimierza ewenement w skali kraju ulica lubelska wieczny remont nawierzchnia dopiero co kładziona już zrywana bloki na sosnowej robi się parking jeszcze beton nie związał przychodzą elektrycy i rozkopują bo ktoś zapomniał o kablach następnie znowu rujnuje się dopiero co położoną nawierzchnię bo brakuje studni kanalizacyjnej,wszędzie ruch pojazdów w centrum ogranicza się do maksimum a w puławach pcha się samochody do centrum ile się da choć można inaczej odnoszę wrażenie że tam nikt nad niczym nie panuje wszystko okej tylko kto za to płaci podałem tylko kilka przykładów by nie zanudzać i poco nam taki burmistrz po 10 szkołach jak myślenie będzie mu sprawiało ból kazimierz to nie alternatywy 4.
+8
#29 Ewelina 04-11-2012 23:08
Cytuję Ewa:
Kazimierzanko, pan Janusz to faktycznie fajny gość, ale niestety bez wykształcenia. Dziś nie wystarczą tylko dobre chęci. Kazimierz to specyficzne miasto - burmistrzem powinien być ktoś na naprawdę wysokim poziomie, o dużej kulturze osobistej, znający języki obce i prawo.
a jakie wykształcenie mieli i jakie języki obce znali poprzedni i obecni burmistrzowie? Politologia zaoczna w PSW???? Technikum jakies tam pana Szczypy i seminarium duchowne, rok czy dwa????Zadzwoń kobieto do urzędu i spróbuj porozmawiać z kimkolwiek w języku obcym. Sukcesu życzę...
+7
#28 miś 04-11-2012 22:00
Myślę ze pan Kowalski nie ma żadnego zamiaru być burmistrzem. Nie gadajcie głupot. Jak ktoś chce coś zrobić to od razu podejrzenia, że trzeba być u władzy i walczyć o nią. Bzdury.
+4
#27 Ewa 04-11-2012 18:40
Kazimierzanko, pan Janusz to faktycznie fajny gość, ale niestety bez wykształcenia. Dziś nie wystarczą tylko dobre chęci. Kazimierz to specyficzne miasto - burmistrzem powinien być ktoś na naprawdę wysokim poziomie, o dużej kulturze osobistej, znający języki obce i prawo. Pan Janusz nie panuje nad emocjami, co widać choćby po jego wpisach na blogu. Wpadałby z jednych kłopotów w drugie, wywoływał kolejne awantury, dzielił ludzi. Starczy nam już tego. Trzeba poszukać kogoś, za kogo nie musielibyśmy się wstydzić, człowieka pokroju burmistrza Nałęczowa, czy prezydenta Puław - inteligentnego, mądrego i opanowanego. Pan Kowalski byłby niezłym zastępcą, gdyby podjął studia albo przewodniczącym rady. Choć moim zdaniem najlepiej sprawdziłby się jako szef kazimierskiej straży miejskiej, którą trzeba powołać. Ma do tego wszelkie kompetencje i byłby naprawdę przydatny. Jako burmistrz niestety się nie sprawdzi - jest w gorącej wodzie kąpany, dałby się łatwo podpuszczać. A wrogów ma zbyt wielu.
+9
#26 kazimierzanka 04-11-2012 14:35
Pan Janusz na burmistrza!!!
+4
#25 grymas50 04-11-2012 13:43
Cytuję ktoś:
Glina jedna , ale może mieć różne dodatki.

masz na myśli wyróżniki, wskazujace na płeć?. NO tak. Różnica, ale i finalne DOPASOWANIE, jest.
ps. czytałem, że rude sa niebywaliwe kochliwe. Ach
-7
#24 grymas50 04-11-2012 13:40
Cytuję ruda:
Grumas 50 dlugo nad ta trescia myslales.

45 minut. Tyle, ile trwa msza święta, a w Twoim przypadku, ile trwa godzina lekcyjna religii.
+4
#23 ktoś 04-11-2012 10:42
Glina jedna , ale może mieć różne dodatki.

Dodaj komentarz