LOŻA NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH SZYDERCÓW

Oceń ten artykuł
(20 głosów)

Z wielkim przejęciem wysłuchałem kazania naszego Proboszcza Lewniewskiego w Farze w dniu Święta Odzyskania Niepodległości. Z dużym zaangażowaniem mówił o długu nas wszystkich wobec tych, którzy od czasu I rozbioru Polski do chwili odzyskania niepodległości oddali za nią cenę najwyższą.

Wspominał też, tak świetlaną postać i związaną z Kazimierzem Dolnym jakim jest postać Jana Pawła Woronicza, który był proboszczem w Kazimierskiej Parafii a następnie Prymasem Polski, która pozostaje niezauważona przez naszych włodarzy miasteczka.

Mówił, że nieznajomość własnej historii i tożsamości oraz celowe zamazywanie pamięci o naszych miejscowych bohaterach to swoista Targowica. Przypominał też o naszych bohaterach z czasów II Wojny Światowej więzionych w Klasztorze, który był w czasie Wojny siedzibą Gestapo, o tych więzionych w katowni niemieckiej na Zamku w Lublinie, którzy torowali nam własnym życiem drogę do naszej wolności.

Nasi przodkowie byli pozbawieni młodości, którą poświęcili dla nas a byli prześladowani przez Niemców, Sowietów, a często i własnych sąsiadów, których świadomość patriotyczna kończyła się jakże często na końcu własnej łyżki do zupy.

Mówił też jakże pięknie, że to żywi zamykają oczy umarłym, ale za to umarli otwierają oczy żywym.

Tego wszystkiego słuchał Burmistrz usadowiony przy samym ołtarzu grzejący się ciepłem potęgi moralnej Kościoła Katolickiego i mam wrażenie, że niewiele z tego kazania zrozumiał.

W dniu 18 listopada 2012  Burmistrz oraz Kazimierski Ośrodek Kultury organizuje obchody związane z 70-tą rocznicą „Krwawej Środy”. Osobiście podpisał się pod hasłem przewodnim:

„Nie wolno nam nigdy zapomnieć tych strasznych dni męczeństwa. Ofiarom winni jesteśmy pamięć”.

Bardziej obłudnej, szyderczej i podłej postawy przedstawicieli naszego Samorządu Terytorialnego w osobie naszego Burmistrza i Radnych nie dopatrzyłem się w ani słowach Hilarego Mintza (z rodziny Fejersteinów z Kazimierza Dolnego), Anatola Fejgina, Bistygerowej czy Różańskiego, czyli całej żydowskiej komunistycznej szajki, która mordowała i prześladowała po Wojnie naszych bohaterów i naszych wyzwolicieli spod jarzma dwóch okupantów.

Nie bardzo wyobrażam sobie Burmistrza, Przewodniczącego Rady Miasta, Radnej E. Wolnej, Radnej B. Walencik oddających szczery hołd ofiarom Krwawej Środy i wypinających swe piersi do kolejnych orderów i gratyfikacji.

Na poparcie tych jakże ciężkich swoich słów pod adresem naszych samorządowców przedstawię w wielkim skrócie historię wystąpienia do naszych Władz Pana J. Targosińskiego, zastępcę w czasie Wojny, mojego ojca Eugeniusza Kunickiego, ofiary Krwawej Środy, więźnia Gestapo w Klasztorze, a następnie Zamku Lubelskiego, który był miejscowym komendantem konspiracyjnej placówki Armii Krajowej w Kazimierzu Dolnym, o nadanie mu pośmiertnego tytułu:

„Honorowego Obywatela Miasta Kazimierza Dolnego” wobec bezspornych jego zasług dla Miasta.

Proszę potencjalnych czytelników aby ewentualnie zaznajomili się z prezentowanymi poniżej w załącznikach niektórymi wybranymi dokumentami ułożonymi chronologicznie i sami sobie wyrobili zdanie na temat postawy patriotycznej oraz postawy moralnej naszych lokalnych „wybrańców narodu”, z których jeden zarabia ponad 12,000 zł (dwanaście tysięcy) miesięcznie wypłacanych mu z pieniędzy pochodzących z naszych podatków.

Zaznaczam, że procedura rozpoczęła się 29 czerwca 2011 roku i zależało nam ze względu na to, że żyje jeszcze 95 letnia Irena Kunicka, aby ewentualne tytuł był nadany jeszcze za Jej życia w 70 rocznicę tych wydarzeń, których również była uczestniczką.

Po serii plotek, pomówień, talmudycznych zwrotach akcji, chamskich obelg oraz ewidentnego łamania uchwalonego przez siebie prawa (czyli Uchwały Rady Miasta XXVII/178/05) ani Burmistrz, ani Przewodniczący Rady Miasta nie wprowadzili zgodnie z prawem w trybie natychmiastowym do procedowania, ani nie powołali specjalnej Komisji dla tego celu przewidzianej prawem.

Od wczoraj moja Mama Irena Więckowska-Kunicka popadła w stan agonalny i na pewno nie doczeka się jakiejkolwiek reakcji od naszych „ wybrańców”.

Wstydźmy się za takich Radnych, wstydźmy się za naszego Burmistrza.

Bo oni wstydu i honoru nie mają!

 

Z poważaniem,

Zdzisław J. Kunicki

 

Do pobrania poniżej
 

Czytany 5206 razy

Komentarze

+7
#18 Dzidek 04-01-2013 00:42
Jakubie,
Choć wolałbym, abyś podpisywał swoje komentarze swoim nazwiskiem.

Poniżej tekstu głównego wpisu jest zakładka
Do pobrania.
Niżej : Pobierz załączniki.

Znajdziesz tam komplet materiałów w skrócie wraz z notką biograficzną mojego Ojca Eugeniusza Kunickiego,
Gdybyś potrzebował czegoś więcej proszę o kontaktosobisty,
Pozdrawiam, Zdzisław Kunicki
+10
#17 Jakub 03-01-2013 20:36
Panie Zdzisławie!
Czy mógłby Pan przybliżyć postać swojego Ojca Eugeniusza? Może warto wrócić do sprawy i postawić ją znowu przed radnymi?Może mieli za mało wiedzy i nie wiedzieli o zasługach Pana Eugeniusza?Jak się potoczyły Jego losy po wyzwoleniu?Czy był represjonowany za działalność w AK tak jak Panowie Seroka bądź Pan Targosński którzy otrzymali wyroki śmierci i wywózkę na Sybir.Może nam Pan więcej o tym powie i wtedy sami mieszkańcy wesprą Pana inicjatywę.
Pozdrawiam
Jakub
-15
#16 kali 27-11-2012 09:50
Obita gęba to fakt z nieodległej przeszłości. Prosto i uczciwie, to nie ten balkon.
+13
#15 Dzidek 27-11-2012 05:48
Internauto o kryptonimie KALI.
Byłoby prościej i uczciwiej, by zamiast nicka podpisać swój wpis :

"PawełS (.......... ,plus grupa balkonowych oszczerców"
-14
#14 kali 20-11-2012 11:47
Wstyd i brak honoru to wywoływać pijackie burdy i chodzić po mieście z obitą gębą.
Kolejny dowód na szacunek dla przodków.
Fajnie ktoś napisał na kazimierskim portalu.
Kunicki (Zdzisław) Kunickim zgotował ten los.
-7
#13 kolejny wpis 20-11-2012 10:31
Panowie Kowalski i Kunicki zawarli niewątpliwie dziwny sojusz.
Jak ślepy z kulawym.
Razem mogą realizować swoje cele, nie zmienia jednak faktu, że każdy z osobna ma "coś nie tak".
Głównie w sferze osobowości.
+16
#12 Mix 17-11-2012 22:46
Autentycznie jestem pod wrażeniem Pana Kunickiego.Trochę ostro ale z sensem.Czekamy na kolejne wpisy!
+15
#11 ania 17-11-2012 21:45
Panie Dzidku, tak trzymać!!!
+4
#10 grymas50 17-11-2012 11:09
Cytuję dzidek:
Panie Stef.....,ja nie chowam za nickiem
" mąż" i jak nie potrafisz , to nie potrafisz to nie pchaj się na afisz!!!
A ponadto zajmij się swoją zoną a nie rozpijaj się w Rynku robiąc z sobie de (lfina)
opoja i impo oponenta
Życzę powodzenia w życiu osobistym
i erotycznym Z.Kunicki,

oj paskudnie. To w nawiazaniu do mojego komentarza, bo właśnie tym chamskim wpisem, był on podyktowany.
-5
#9 grymas50 17-11-2012 10:18
oj Dzidek, a de facto Z. Kunicki. Nie dziwię się, że i Rada jet Panu niechętna. Jestem pewien, ze ZABIEGAJAC o pamięć ojca, pan Tej pamięci szkodzi. Tyle.

Dodaj komentarz