Wzgórze zamkowe tonie w bałaganie.

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Tydzień temu na ulicy Zamkowej osunęła się skarpa, spowodowana ignorancją i lekkomyślnością nowego właściciela posesji  pruszkowskich. Po drugiej stronie mamy teren wzgórza zamkowego, gdzie kilkanaście metrów wyżej od istniejącego osuwiska pod basztą również osunęła się skarpa. Podobnie jak poprzednio spowodowana głupotą, tym razem projektanta zagospodarowania wzgórza  zamkowego, jak również  brakiem jakiejkolwiek kontroli ze strony magistratu. W przypadku osuwiska posesji pruszkowskich powodem było zabetonowanie znacznych  terenów  posesji, a także wykonanie ogrodzenia na skarpie. W przypadku wzgórza zamkowego przyczyną osuwiska było usunięcie krzewów i drzew. Wygląda na to, że ta sztandarowa inwestycja burmistrza swoim marnotrawstwem przebije słynne Szkolne Obiekty Sportowe, innowacyjny pomysł Grzegorza Duni z przed  dziesięciu laty. W tamtym czasie utopiono w błocie  2 mln złotych. W tym przypadku niedługo dojdziemy do 11 mln (z zakładanych siedmiu mln ),które utopiono w murach i „zagospodarowaniu „  wzgórza zamkowego. Na  ostatnim spotkaniu poświęconemu Zamkowi, burmistrz obiecał, że do końca czerwca tego roku zamek zostanie udostępniony zwiedzającym. Czy to możliwe? Chyba we śnie, ponieważ końca prac nie  widać.  A to co dzieje  się wokół  woła o pomstę do nieba. Droga dojazdowa do zamku wykonana z plastikowego podłoża po kilku miesiącach eksploatacji  została zniszczona, a  koszt jej to kilkaset  tysięcy złotych. Nowe nasadzenia (nierodzimymi gatunkami roślin)to koszt  bez mała 200 tyś zł (Na zdjęciu patyki z plastikowymiwstążkami). Innym kuriozalnym pomysłem pana burmistrza jest zamiar przekazania w  użytkowanie zamku Miejskiemu Zakładowi Komunalnemu w Kazimierzu Dolny. A pamiętamy ,że restrukturyzacja KOK-u miała w założeniach również przejęcie Zamku i Baszty pod kuratele dyrektora KOKPiT-u. Czy w tym przypadku jest jeszcze coś, co może nas zaskoczyć? Wydaje się,że nie.

J.K

Czytany 4241 razy

Komentarze

+27
#14 Artur 17-04-2013 18:47
Chyba naszemu burmistrzowi robi się gorąco pod "siedzeniem".

Burmistrz Elbląga - odwołany z powodu niekompetencji.

W Warszawie akcja odwołania Prezydent Miasta z powodu ignorancji.

To może w Kazimierzu odwołamy burmistrza
z powodu jawnej niekompetencji
i domniemanej, jak dotąd, korupcji.? !!!
+22
#13 Kat 17-04-2013 18:38
Błędem było organizowanie konkursu na dyrektora Kokpitu.

Po zatrudnieniu męża kadrowej Urzędu Miasta na zastępce kierownika Zakładu Usług Komunalnych, wystarczyło również mianować tego ćwoka na dyrektora KOKPITU i dać mu w zarząd zamek i basztę, oraz organizację wszelkich działań kulturotwórczych w" szalecie Kazimierskim"

Jaki pan , taki kram !!!
-9
#12 pijany znad Grodarza 17-04-2013 06:10
a kto to za " siłacz" sprząta kirkut na Czerniawach?
+14
#11 ciekawski 16-04-2013 20:49
Panie Januszu, czemu Pan nie gratuluje nowej dyrektor kazimierskiego domu kultury, zwanego ohydnie Kokpitem?
+16
#10 rudy 16-04-2013 19:32
beeeee
+20
#9 rudy 16-04-2013 19:30
niech mi ktoś podpowie,czy zakład komunalny ma być powiekszony? Bo ostatnio słychać że już ma szalet miejski,ma mieć zamek i basztę,port dla łódek i motorówek,parkingi,no i pewnie górę trzech krzyży. czy da radę udzwignąć aż tyle.I czy miasto zarobi na tym czy straci?Obawiam się że to drugie.Widać burmistrz szykuje sobie następny mały interesik.Teraz więc pytanie: CO NA TO MIESZKAŃCY I SZANOWNA RADA????
+16
#8 ciekawski 16-04-2013 15:44
Ciąg dalszy. Bo szkoła też nigdy się nie odbuduje. Taki sam los jak obiektów sportowych. Nic się nie mozna doczytać o losach szkoły. Na oficjalnej stronie Miasta ostatnia wiadomość to ta, że kontenery już stoją.
+21
#7 Kat 16-04-2013 15:27
Sprawdza się stare przysłowie:
POSADŹ IDIOTĘ NA PUSTYNI,
TO PO ROKU PIASKU MU ZABRAKNIE !!
Wypisz wymaluj, jak naszemu burmistrzowi.
+20
#6 bob budowniczy 16-04-2013 07:37
Niedługo cały zamek wraz z basztą zapadną się kilka pięter wgłąb ziemi z powodu "tysięcy ton" betonu wlanych w fundamenty. Jest to przemyślane działanie: ma powstać atrakcja turystyczna- podziemne ruiny im. Burmistrza Duni.
+20
#5 xxx 15-04-2013 23:26
Coś mnie się zdaje, że z racji "długiej zimy" w tym roku również nie zakończą się pracę remontowe na Wzgórzu Zamkowym.

Dodaj komentarz