Kiedy czołgi zniszczą nasz dom, spotkamy się w Kazimierzu!

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej przed podjęciem uchwały w sprawie zmian w studium  (zmiany punktowe dot. działki 274) głos zabrał Pan I. Haczewski .W 2007 roku bez zgody i wiedzy właściciela dokonano zmian w MPZP dla jego działki. Wskutek czego  na działce budowlanej  zamiast domu, miało powstać zaplecze dla Stoku narciarskiego. Projektantem zmian w planie była znana Nam wszystkim firma Budplan. Historia Pana Haczewskiego  to 30 lat walki z  kazimierską tyranią urzędniczą  (bez względu na ustrój) sugerującą aby właściciel dobrowolnie oddał działkę komu trzeba ….(to nie żart) Chyba bardziej wymownego przykładu  nie znajdziemy. W  płomiennych słowach  właściciel  nieruchomości  odniósł się do historii swojej  rodziny i związków z Kazimierzem. Pan  Haczewski  opowiedział o  łajdactwie  jakie spotkało go w kazimierskim magistracie. W zasadzie słowa doświadczonego  przez  urzędasów  człowieka mówią wszystko i możnaby na tym zakończyć. Ale każdy z Nas do tego co powiedział pan Haczewski  może dopisać własną  historię jakże podobną do tej, opisywanej przez Pana Ireneusza. Ten przykład  to pigułka tego co z Nami, zwykłymi ludźmi wyprawiają niektórzy urzędnicy .Czyżby historia Pana Haczewskiego to przypadek? Czy zatem  zaplanowane działania  ludzi podłych i chciwych chcących okraść człowieka z własności? Moje wrażenia  z  ostatniej sesji RM  miały jeszcze inny, bardziej wymowny wymiar. Na przeciw siebie, po obu stronach barykady stanęli Pan Ireneusz Haczewski  i radca Prawny kazimierskiego magistratu pan  dr Janusz Mazurek. Ludzie Solidarności, obaj zasłużeni  dla polskiej demokracji. Przejmujące były  słowa  Pana Ireneusza kiedy zwracał się do Naszego prawnika i byłego kolegi, Panie Prezydencie. Bowiem w latach 90  u.w, Pan Janusz  Mazurek był wice prezydentem Lublina, a Pan Ireneusz Haczewski radnym tego miasta. Mnie osobiście zastanawia tylko jedno, dlaczego człowiek tak prawy  i z Taką  historią pracuje dla Tego  urzędu-w obecnym czasie rzecz jasna! Czy przez to, kolejny Życiorys nie rozmieni się na drobne?

J.K

mówi Pan Ireneusz Haczewski

 

Czytany 4334 razy

Komentarze

+10
#13 Piotr 30-06-2013 21:17
Zobaczcie na zdjęciu uśmiechniętą twarz burmistrza;on dalej myśli że stoi za nim wujek S.Pycha ,buta i szyderstwo,a radca Mazurek ,nie rozmienił się na drobne ,on taki był -tu broni burmistrza i swego pasierba.
+10
#12 małojec 30-06-2013 19:33
Uważam,że w omawianej sprawie powinny posypać się postępowania dyscyplinarne,a w przypadku burmistrza no cóż czas pokaże już za roczek...
-6
#11 grymas50 30-06-2013 19:27
Cytuję Krystyna:
a może trochę na temat! nie uważacie,że słowa wypowiadane przez starszego pana przyprawiają o gęsią skórkę.

MOże by tak małojec i Piotr?
+10
#10 Krystyna 30-06-2013 19:17
a może trochę na temat! nie uważacie,że słowa wypowiadane przez starszego pana przyprawiają o gęsią skórkę.
-5
#9 grymas50 30-06-2013 18:42
@ małojec i Piotr.
Zdaję sobie sprawe, że to co ZACYTUJĘ stanie sie dla Was niezrozumiałe. Jeżeli nie zrozumiecie wskażę Wam autora tej wypowiedzi. Jeśli uznacie, że i to KOMUCH to ugruntujecie moje przekonanie, że jestescie IDIOTAMI. / pardon Inni chorzy/
"Każdy ma takie inspiracje, na jakie zasłużył.Miernoty, które wypłynęły na wierzch w stanie wojennym, głoryfikowały Generała wedle identyczny7ch metod co jego obecni pogromcy. To samo to jrst plemię. Z natury rzeczy ci, co diś Jaruzela opluwają, w stanie wojennym z analogiczna gorliwością byliby po jego stronie - nie jest to żadne gdybanie, a chłodna, i szczerze mowiąc, banalna obserwacja skłonnej do łatwizny kondycji ludzkiej"
Uff. Napisałem się. Coś ZROZUMIELIŚCIE z tego?
+8
#8 Piotr 30-06-2013 18:19
@małojec-tyle razy pisałem gdzie pracował grymas 50,IV departament,więc niech cię nie dziwi jego nienawiść do środowisk prawicowych.
-7
#7 grymas50 30-06-2013 11:23
Cytuję małojec:
Grymas50 masz ciekawe zajęcie...to chyba nazywa się inwigilacja prawicowych środowisk.No i jak tu nie wierzyć słowom Trzecie pokolenie.... itp itd.

Widzę, że obcy Ci termin " prawda"
Z czego wnioskujesz, że tata Radwański to PRAWDZIWY PATRIOTA?
+7
#6 małojec 30-06-2013 11:03
Grymas50 masz ciekawe zajęcie...to chyba nazywa się inwigilacja prawicowych środowisk.No i jak tu nie wierzyć słowom Trzecie pokolenie.... itp itd.
+1
#5 grymas50 30-06-2013 10:43
Cytuję chłop z Okala:
W ostatnim czasie rewelacyjne słowa, będące kwintesencją tego co dzieje się obecnie w Polsce powiedział ojciec naszych słynnych tenisistek, pan Radwański:

"obecnie trzecie pokolenie AKowców walczy z trzecim pokoleniem UBeków"

" Senior rodu Władysław Radwański (79) również zrezygnował z pojawiania się na turniejach, gdzie grały jego wnuczki.

"Nie będę więcej gadał o wnuczkach" - mówi zdenerwowany. "Dawno się z nimi nie widziałem. Wnuczki do mnie nie dzwonią" - ucina. Problemy zaczęły się w ubiegłym roku. Już wtedy Agnieszka Radwańska nieśmiało wspominała, że zamierza opuścić rodzinny Kraków i przenieść się do Monte Carlo. Szybko okazało się, że tenisistka nie tyle chciała uciec od wysokich podatków, co od... ojca. Ponoć miała już powyżej uszu zgryźliwych uwag taty, że bardziej dba o swoje paznokcie, niż o formę. "
Ach to KOMBATANCTWO Radwańskich.
+9
#4 Edyta 30-06-2013 09:56
Zmiany w planie dotyczą nie tylko Pana Haczewskiego, jakby każdy zajrzał na swoją działkę to parę kwiatków by się znalazło. Tak jak u nas. Łąki lęgowe. A dom stoi kilkanaście lat. Napisałam pismo do burmistrza to pani cendrowska odpisała, że jest za późno na wprowadzanie zmian.A ja się teraz dowiedziałam, że nikt na łaski nie robi, że mają natychmiast przywrócić istniejący stan, bo można ich podać o gruube odszkodowanie. Wiem też o przypadku w Wierzchoniowie, ze dom stoi 60 lat a zniknął z planu gminy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież