Panie burmistrzu!

Oceń ten artykuł
(49 głosów)

Szanowny Panie Burmistrzu!

Po raz kolejny ubiega się pan o fotel burmistrza Kazimierza Dolnego. Jako mieszkaniec i radny Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym proszę pana o zachowanie i poziom godne burmistrza. Zakładając profil na Facebooku zobowiązał się pan do przestrzegania regulaminu tego serwisu. Z racji pełnienia funkcji burmistrza jest pan zobowiązany do przestrzegania norm i standardów Państwa Prawa. Niestety pana zachowanie jest sprzeczne z w/w zasadami.

Po pierwsze zablokował pan mnie na swoim profilu nie dając możliwości ustosunkowania się do pana postów. Jest to klasyczne pana działanie obserwowane w czasie ostatniej kadencji. Jest to synonim tchórzostwa i zachowanie niegodne osoby publicznej. Panie burmistrzu jeśli pan umie, niech się pan ustosunkuje do moich zarzutów. Merytoryczna dyskusja jest istotą standardów utrwalonych demokracji. Jak się wydaje z braku argumentów na moje zarzuty sięga pan do praktyk stosowanych w krajach na wschód od Bugu. Odnosząc się do pana insynuacji, chcę zwrócić panu uwagę,że nie ubiegam się o fotel burmistrza. Nie kandyduję do Rady Miejskiej. Nie jestem również w Komitecie Wyborczym Pana Andrzeja Pisuli. O co zatem panu chodzi? Pana obsesja na moim punkcie trwa nieprzerwanie od początku obecnej kadencji. Próbuje pan zdyskredytować kontrkandydata, insynuując, jakoby był w jakiś szczególny sposób ze mną związany.

Kolejną rzeczą do której musze się odnieść to sprawa wyroku SR w Puławach, który skazał mnie na grzywnę za znieważanie burmistrza. Ów wyrok nie jest prawomocny - sprawa w apelacji. Otóż sięganie po ten argument, poza zwykłą informacją, jest na niskim poziomie. Nie informuje pan także, że słowa których użyłem świadomie wobec pana, były wypowiedziane w szeroko rozumianym interesie publicznym. Oczywiście porównania którego użyłem wobec pana, nie powinny mieć miejsca. Ale pan sam mnie do tego zmusił swoim zachowaniem. Panie burmistrzu, powiedziałem to co wiele osób chciałoby panu powiedzieć, ale z różnych względów nie mogą.

Pisząc o wyroku zapomniał pan o innym rozstrzygnięciu Sądu Okręgowego, niestety dla pana niekorzystnym. Mniejsza o to. Mógłbym pana tu punktować do zera ale daruje pana zdrowiem aby miał pan czas o Januszu Kowalskim rozmyślać…

Panie burmistrzu przetłumaczę panu cytat z Dziennika Wschodniego. Celem ludzi uczciwych, ludzi odpowiedzialnych za losy Naszego miasta, jest odsunięcie pana od władzy, aby pan więcej nie szkodził. Nie niszczył ludzi. W tej walce o prawdę, o godność ludzi liczy się każdy oddany głos, dlatego świadomie i z pełną odpowiedzialnością podjąłem decyzję, że nie będę kandydował do Rady. Wyszedłem z założenia, że jeśli ktokolwiek, nawet jedna osoba z mojego powodu zawahałaby się oddać głos w wyborach na Andrzeja Pisulę, to ja nie mogę być przeszkodą. Budowana przez pana retoryka, że Ci, którym nie podobają się pańskie rządy, są moimi zwolennikami, jest oczywiście błędna.

Pozdrawiam.

J.K

Czytany 5005 razy

Komentarze

+4
#51 ciekawa 23-10-2014 14:50
Przecież to Ty napisałeś:


"Jeżeli urząd nie musi ogłaszać przetargu na wykonanie jakichś robót, kryterium jest wartość zamówienia, to może każdy to robić."

Okazuje się, że nie każdy i wynika to z przepisów prawa. Jeżeli nie stosuje się zapisów ustawy PZP to należy skierować zapytania ofertowe. Mówię to ogólnie, jako mechanizm, a nie konkretny przykład.

Reasumując, nie każdy może wykonywać roboty, tak jakbyś chciał...A jak jest praktykowane u UM - tego nie wiem. Może Ty coś wiesz?
-4
#50 kaktus na ręce 23-10-2014 14:14
@Ciekawa, na blogu tej wiedzy nie znajdziesz, choć raczej znacz temat.
"Co zaś do zbycia nieruchomości- kto kupił miejski kibelek za 30% kwoty z pierwszego przetargu?"
Ten co miał pieniądze na tą nieruchomość oraz pomysł, jak nie wyrzucić pieniędzy w błoto.
Jeżeli chcesz nabyć Amfibar, zbieraj pieniądze i czekaj na obniżenie ceny.
Jeżeli piszesz:
"W przypadku gdy kwota zamawianej usługi lub konkursu wyrażona w złotych jest niższa niż równowartość 14 tys euro, wówczas PZP nie stosuje się! Art. 4, pkt 8 Ustawy PZP.
Upewnij się co do limitów,napisz jak jest z zamówieniami do równowartości 5000 EUR.
Co sądzisz o takim zapisie w ustawie?:
"beneficjent zobowiązany jest do wysłania zapytania ofertowego do co najmniej 3 potencjalnych wykonawców, o ile na rynku istnieje przynajmniej 3 wykonawców danego zamówienia;"
Bądź tak miła,napisz skąd masz wiedzę, że nie zostały skierowane a w konkretnych przypadkach wskaż rodzaj zamawianych usług oraz inne firmy z terenu gminy.
No i jeszcze jeden UNIWERSALNY cytat:
obłuda 2014-10-23 12:10
Ludzie (MOŻNA WPISAĆ DOWOLNE NAZWISKO).............. za fałszywe oskarżenia i pomówienia, plotki oraz przypisywanie sobie działań innych torujecie sobie drogę DO PIEKŁA. Obyście jak najszybciej do niego trafili.
+7
#49 Ola 23-10-2014 13:27
Dokładnie PRowiec p. Duni nie wykazuje sie zbytnia inwencją. Jak dotychczas tylko "ściąga" pomysły od p. Andrzeja (strona internetowa a na niej prezentacja radnych, zdjęcie grupowe, odezwa).

Jedyne co dobrze wychodzi klice obecnego burmistrza to wymyślanie plotek i pomówień!!!!!!!!
Na to co się słyszy na mieście to aż nóż się w kieszenie otwiera! co za ludzie wymyslaja takie historie nie z tej ziemi!Ludzie, z porządnego obywatela robi się potwora? Opamiętajcie się w rozpowszechnianiu takich pomówień!

A czytając jego komentarze na FB taki z niego przyjaciel rodziny Pisulów, bo i dzieci Pana Andrzeja na wakacje zabrał. Przypomniało mu sie po niemalze 15 latach...
+6
#48 znajomy 23-10-2014 13:17
Jestem w szoku burmistrz w swojej kampanii wykorzystuje pomysły konkurenta, czyżby nie miał swoich pomysłów? A jeśli chodzi o tę jego idyllę rodzinną to trochę naciągnął. Znamy rodzinę i sytuację.
+5
#47 ciekawa 23-10-2014 13:13
@kaktus na ręce - mylisz się i to bardzo. W przypadku gdy kwota zamawianej usługi lub konkursu wyrażona w złotych jest niższa niż równowartość 14 tys euro, wówczas PZP nie stosuje się! Art. 4, pkt 8 Ustawy PZP.

uzp.gov.pl/.../...

Wówczas gmina ma obowiązek skierować zapytania ofertowe do 5 podmiotów!

Co zaś do zbycia nieruchomości- kto kupił miejski kibelek za 30% kwoty z pierwszego przetargu?, kto nabył działkę obok Amfibaru?, Jak myślisz kto nabędzie Amfibar?

@kaktus piszesz, piszesz, a jakoś nic nie napisałeś o działkach posiadanych przez radnych i ich najbliższe rodziny w studium, które zdaniem pana Grzegorz ma być uchwalone w listopadzie bieżącego roku...
www.grzegorzdunia.pl/.../cknp
-5
#46 wnuczek 23-10-2014 13:11
@Krzysiek, nie manipuluj proszę.
WSZYSTKIE artykuły się nie otwierają a nie tylko możliwość komentowania jest wyłączona.
Chciałem złożyć gratulacje wszystkim Złotym Jubilatom.
Widzisz w tym coś złego? Politycznego?
+4
#45 obłuda 23-10-2014 13:10
Ludzie burmistrza Duni za fałszywe oskarżenia i pomówienia, plotki oraz przypisywanie sobie działań innych torujecie sobie drogę DO PIEKŁA. Obyście jak najszybciej do niego trafili.
-5
#44 kaktus na ręce 23-10-2014 12:00
Grunty sprzedawane przez gminę sprzedawane są w trybie przetargu publicznego, każdy może wziąc udział, każdy może wygrać.
Jeżeli urząd nie musi ogłaszać przetargu na wykonanie jakichś robót, kryterium jest wartość zamówienia, to może każdy to robić.
Nie będę wymieniał innych firm, które także wykonują takie zlecenia.Brukarskich, transportowych.
Być może ich właściciele nie chcą, aby na nich psy wieszano.Za to,że prowadzą własne interesy zgodnie z prawem.
Zablokowany portal kazimierski? Ło matko, to te same hakery co u Kowalskiego głosów nabijały!
+6
#43 Krzysiek 23-10-2014 09:31
Co to się dzieje? Na portalu kazimierskim nie można otworzyć artykułów. Cenzura jaka, czy cuś? Może to przez niepoprawne politycznie komentarze internautów odnośnie najmu drogiej szkoły kontenerowej? Pan Dunia nic nie wie o zablokowaniu portalu?
+5
#42 Krzysiek 23-10-2014 09:25
@kaktus na ręce-nie manipuluj proszę. Nikt nie pyta, kto ma męża i jaką firmę prowadzi! Natomiast bardzo ważne dla przejrzystości życia publicznego i szeroko rozumianym interesie społecznym jest to - czy osoby pełniące funkcje publiczne wykorzystują swoje stanowisko do osiągania prywatnych celów?

Przekształcanie działek, zakup gminnych gruntów, zlecania przez gminę prac itd. W przyzwoitym samorządzie takie rzeczy nazywa się wprost jako - korupcja polityczna. A u nas? Jest to przejaw zaradności...
Jeśli nie jesteś w stanie tego pojąć, lub też bierzesz w tym udział, to dla dobra społecznego zamilcz.

Dodaj komentarz