Posterunek Policji w Kazimierzu do likwidacji?

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Posterunki Policji w Janowcu, Żyrzynie i  Końskowoli  zostały  już zlikwidowane. Teraz  trwają  rozmowy na temat likwidacji Posterunku Policji w Kazimierzu Dolnym. Czy kazimierski Posterunek  podzieli los, pozostałych jednostek w puławskim powiecie, tego nie wiemy. W najlepszym  wypadku, Kazimierz Dolnym  będzie  obsługiwany, przez miedzy gminny Komisariat  Policji z siedziba w Nałęczowie.  W przeszłości taki „twór” istniał, powstał w 1999 roku i funkcjonował niespełna 3 lata . Przyznam ,że było fatalnie posunięcie ówczesnych władz. Na interwencję  Policji  niekiedy, trzeba było czekać  kilka  godzin. Koszta  tego” tworu” były tak duże, że np.  paliwa brakowało już  w II dekadzie miesiąca. Na przykład   czas przejazdu  patrolu ,  miedzy Sadurkami , a Dąbrówką  trwał  średnio godzinę.Jeśli rządzącym zabraknie wyobraźni  i  dojdzie  do likwidacji  Naszego Posterunku , bez wątpienia odbije się to na bezpieczeństwie publicznym w naszym mieście. Trudno zrozumieć  podstawy jakimi kierują się gremia rządowe, chcące  zlikwidować Posterunek Policji w Kazimierzu, dodam (dla przypomnienia)   w mieście , które  rok rocznie, odwiedza około 1,5 mln osób . Nie przeceniam absolutnie kompetencji kazimierskiej Policji .Jestem jednak przekonany ,że poziom jej skuteczności nie odbiega  od średniej krajowej. Niestety taka jest rzeczywistość. Jednak ważne jest  to ,że sam fakt istnienia Posterunku Policji  w mieście,   działa  na intruzów i chuliganów  niezwykle skutecznie . Wtrącę ,że prewencja policyjna, jest filarem  działania  Policji .

J.K

Czytany 6218 razy

Komentarze

0
#16 J.K 22-05-2011 22:01
kd-wiem to od kadry kierowniczej KPP Puławy.Wiem też że zdania są podzielone.Oczywiście nic nie jest przesadzone,ale już były takie zamysły w przeszłości więc wszystko się możne zdarzyć i na zimne trzeba dmuchać.
+1
#15 kd. 22-05-2011 20:31
Czy poza domysłami i hipotezami są jakikolwiek plany w KWP odnośnie rzekomej likwidacji Posterunku? Czy to taki zabieg straszymy, wszystko może się wydarzyć a potem powiedzieć pierwszy mówiłem i przestrzegałem nawet jak się nic nie wydarzy? Może warto również napisać, że Kuria zlikwiduje parafie w Kazimierzu bo spada liczba księży itp.? Na podstawie jaki realnych dokumentów można taką teze stawiać? Ciekawe w ilu turystycznych miejscowościach w tym kraju zlikwidowano posterunki?
+1
#14 Gabi 18-05-2011 16:47
ale chaos na płocie, ratunku,
już się nie da w Kazimierzu wytrzymać,
trzeba jechać na zachód - tam radzą sobie z porządkiem, nawet w zatłoczonych miastach turystycznych
0
#13 Iza 17-05-2011 12:45
O tym właśnie mówię i piszę , jeśli ludzie zaczną myśleć możemy chociaz spróbować .
W naszej gminie NIKT nie zadał sobie trudu żeby chociaż raz spojrzeć władzy na ręce i efekt mamy .
Władza bez zbytniego skrępowania poczyna sobie z nami jak ze stadem baranów pędzonych na rzez .
+2
#12 Grymas50 17-05-2011 12:10
Iza. OKRUTNIE PRZESADZASZ. Czy coś funkcjonuje normalnie pytasz?. Ano nic, bo i My nie jesteśmy normalnym spoleczeństwem. Przeważyła kultura CHAMSTWA, CWANIACTWA. Odnośnie przemysłu. To wolny rynek spowodowal fakty, o ktorych piszesz. Tego JUŻ NIKT NIE ZMIENI. Zmiany tylko mogą nastąpić w nas samych.
Iza!. Zmień się.
Ja próbuję. Trudno mi to przychodzi.
0
#11 Iza 17-05-2011 08:27
Najgorsze jest to że nie ma niestety w tym przesady , Grymas postaraj się zobaczyc coś więcej niz tylko koniec własnego nosa i brak kosza na Słonecznej .
Jeśli się mylę to wskaż mi co u nas w kraju funkcjonuje normalnie ?
górnictwo? hutnictwo?a może służba zdrowia?może media które są juz w obcych rękach ?stocznie? teraz na koniec chcą sprywatyzować lasy państwowe 7 mln ha wartości 300 mld zł .
Jak już zostaną sprzedane i wycięte i pocięte w największych zakładach celulozowych w Kwidzynie , to zostanie tu tylko pustynia i wyjałowiona ziemia.
Zakłady wybudowali Finowie i Szwedzi u nas!!! bo nie są tacy głupi żeby ciąć własne lasy i u siebie zrobic pustynię .Grymas zacznij myśleć !!!!! zastanów się gdzie się wtedy podzieje zwierzyna? u nas na Słonecznej w chaszczach ?chociaz może to i dobry pomysł , bo wtedy dziki i wilki zaprowadzą porządek na przystanku .Ze strachu nikt tam nie usiądzie .
+1
#10 Grymas50 17-05-2011 07:29
Iza. BEZ PRZESADY, BEZ PRZESADY. A tam przy okazji.
Tak zasmieconej ulicy Słonecznej to dawno nie widziałem. Na przystanku odbywja sie pijackie libacje, a po nich Sodoma i Gomora. BRAK KOSZA NA ŚMIECI.
0
#9 Lolek 16-05-2011 20:32
Co do za państwo osłabione bez Policji i wojska , wszystko juz sprzedane więc i pilnować nie ma czego , granice otwarte każdy może wejśc i wjechać hulaj dusza i róbta co chceta.
+3
#8 Iza 16-05-2011 14:13
Cicha likwidacja Państwa to rzecz znana ,
konia z rzędem temu kto wskaże mi jakąkolwiek gałąz gospodarki lub życia społecznego obecnej Polski, która byłaby normalna tzn niezreformowana .Wszystko po kolei przechodzi w obce ręce , nie ma już kto bronić bo wojsko polskie praktycznie juz nie istnieje , teraz niech zlikwidują Policję .Likwiduje się również szkoły , bo po co komu tu wykształceni ludzie , Polacy potrzebni będą do łopaty a nie do ''rządzenia''.Jeśli się ten naród nie ocknie z letargu to czarno widzę jego przyszłość .
+1
#7 Obserwator 16-05-2011 13:49
Tyle z blogu Kuźmiuka, tekst pt."Cicha likwidacja państwa"

"3. W tym roku Komenda Główna Policji, kierując się także chęcią oszczędzania, zaczęła likwidację posterunków policji w mniejszych miejscowościach, a nawet w siedzibach niektórych gmin wiejskich.
Nerwowo zareagowali na to samorządowcy, którzy często współfinansują koszty utrzymania budynków policyjnych w małych miejscowościach, współfinansują zakupy radiowozów dla policjantów, a nawet współfinansują zakupy paliwa do nich.
Po likwidacji kilkudziesięciu takich posterunków skali kraju i po nerwowej reakcji sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych, Komendant Główny operację likwidacyjną przerwał, uzasadniając to koniecznością przeprowadzenia dodatkowych analiz.
Zdano sobie sprawę, że tego rodzaju działania mogą spowodować klęskę kandydatów Platformy i PSL-u w nadchodzących wyborach i na razie działalność likwidacyjną w policji przerwano"

Dodaj komentarz