Zebranie w Okalu.Policja przeprasza,burmistrz mówi pomyłka, organizator- to wina mieszkańców !

Oceń ten artykuł
(13 głosów)

Dzisiaj  odbyło  się zebranie sołeckie w Okalu. Głównymi tematem  była sprawa (z 06 sierpnia ) tj. zablokowania drogi w Okalu  przez  Policję w celu uniemożliwienie uczestnictwa w koncercie Budki Suflera mieszkańcom tej miejscowości. Na spotkanie przybyli „komisarze” Kazimierza, burmistrz Grzegorz Dunia i  prezes   TPK Bartłomiej Pniewski . A także oddelegowany policjant  z PP w Kazimierzu Dolnym  i liczni mieszkańcy Okala i   Mięćmierza . Zaczął burmistrz we właściwym dla siebie tonie podkreślając dobitnie „kto tu rządzi”. Zero skruchy, zero  pokory. Za zachowanie Policji  przeprosił policjant. Burmistrz i Batek nie mieli sobie nic do zarzucenia. Była to jawna kpina kiedy  główni  sprawcy skandalu burmistrz i ortodoksyjny  reprezentant interesów warszafki Bartek   obarczyli za to - jak twierdzili- nieporozumienie  zarówno  mieszkańców jak  i Policję. Nie chciałem zadawać trudnych pytań  aby nie zaogniać i tak napiętej sytuacji ale teraz pytam .Panie współorganizatorze  skandalu to ile zaproszeń  na koncert  wysłałeś dla mieszkańców Okala, ile wykonałeś telefonów ile  napisałeś  emaili z zaproszeniami  dla mieszkańców  Okala. Bartłomieju Pniewski zabolało, że na zebranie  przyszło  wiele osób, że licznie  przyszła młodzież. Zabolało, że upomnieli się o godność i że mają poczucie wartości. Ta sprawa jest precedensem w skali Kraju jak zresztą wiele innych które dzieją się Tu na kazimierskiej ziemi. Pohukiwania Bartka  na niewiele się zdały. Jeden z mieszkańców zareagował i powiedział „ Polacy tak łatwo  nie dadzą sobie odebrać wolności i swoich praw”. Jedno jest pewne .W  tych młodych ludziach którzy przyszli na spotkanie  jest  olbrzymi potencjał których jak powtarzam  żadne pohukiwanie, czy  ryczenie nie zagłuszy. Poradzą  oni sobie z obelgami reprezentantów   lokalnej sitwy i paramafijnych struktur. Cieszy wiara młodych ludzi i zdeterminowanie w osiągnięciu celu tj  godne życie na ziemi swoich ojców. Jeśli będą stanowczy osiągną to co zamierzają, tym bardziej, że mają   niekwestionowanego lidera jakim jest Leszka który im pomoże i  razem  osiągną zamierzone cele. I zapewniam Was, Wy krzykacze  nie przeszkodzicie Im.

J.K

J.K

Powitanie

 

policjant wyjaśnia

dyskusja

 

tłumaczenie burmistrza  G.Dunii

dyskusja-ostro

dyskusja-kontrargumenty

uwagi końcowe

 

 

 

 

 

 

 

Czytany 5215 razy

Komentarze

-5
#54 abc 01-09-2014 21:32
Skończcie już te pierdoły bo się niedobrze robi, afera OKALE GATE :lol:
-12
#53 grymas50 01-09-2014 08:18
na www Kazimierz napisał:

avatar

Myszowaty - Kazimierz 2014-08-31 08:32 (użytkownik niezalogowany IP: 46.77.12...)

Dlaczego pan organizator pan burmistrz milczą.Otóż było prowadzone postępowanie wewnętrzne w Policji.Postępowanie to wyjaśniło ,że policjanci w notatnikach służbowych mieli zapisane i polecenie wykonania zadania niewpuszczania nikogo od strony drogi okalskiej.Chodziło zarówno o pieszych jak i pojazdy.Mogli wjeżdżać pojazdy i wchodzić osoby z meldunkiem w Mięćmierzu,bądź ci którzy mieli przepustki wydane przez organizatora.
Czyżby i On ZNAŁ PRAWDĘ?
-7
#52 grymas50 01-09-2014 08:14
Cytuję strazak 45:
p. Sokolowski negujesz mlodych mieszkancow Okala ktorzy nie chca czekac z zalozonymi rekami i obserwowac jak Starsi rozkradaja ich pieniadze ktore mogly by zapewnic lepszy byt i lepsze warunki mieszkalne im i ich Rodzinom w Okalu. Was nie obchodzi dobro spoleczenstwa tylko macie w tym wlasny interes. A co do sluzb panstwowych t.j : Straz Pozarna, Sluzby Medyczne,Policja, Wojsko- jest to bardzo ciezka praca ryzykowna, niebezpieczna, pelna poswiecen, kiedy spoleczenstwo spi lub swietuje.Oni dbaja o nasze bezpieczenstwo, zdrowie. Gdy sie pali wali oni w ciagu 10-15 sa na miejscu. Jeszcze raz Gratuluje mlodym mieszkancom Okala walczcie o swoje, dla was samych i dla waszych dzieci i wnukow. p. Sokolowski i inni emerytowani policjanci, ktorzy nie maja szacunku do wczesniej wykonywanego zawodu jakim jest Pomoc naszemu Spoleczenstwu w chwilach kryzysowych. Panowie rozwiazanie jest proste po prostu trzeba Zrezygnowac z ponad 3000-cznej emerytury jaka w plywa na wasze kata. Wstyd powinien Komendant Glowny zabrac wam te emerytury bo nie zaslugujecie i co miesiac wplacac na fundacje harytatywna dla chorych dzieci w naszym powiecie. Pozdrawiam . BRAWO MLODZI !!!

Przeczytaj co NAPISALEŚ./ aś/
-9
#51 grymas50 01-09-2014 08:09
@Aras.
Zwracam honor>
Teraz przeczytałem, że faktycznie cytowałeś?Cytuję Aras:
Cytuję
''#2 obserwator1 2014-08-31 07:2Dlaczego pan organizator pan burmistrz milczą.Otóż było prowadzone postępowanie wewnętrzne w Policji.Postępowanie to wyjaśniło ,że policjanci w notatnikach służbowych mieli zapisane i polecenie wykonania zadania niewpuszczania nikogo od strony drogi okalskiej.Chodziło zarówno o pieszych jak i pojazdy.Mogli wjeżdżać pojazdy i wchodzić osoby z meldunkiem w Mięćmierzu,bądź ci którzy mieli przepustki wydane przez organizatora.''
(

ELITA w dalszym ciągu uważa że były to tylko urojenia mieszkańców.Pozwolono sobie nawet na wymyślenie kilku opowieści które miały uciszyć mieszkańców Okala.

A więc KWESTIE PRAWNE dotyczą @ obserwatora 1.
-15
#50 grymas50 01-09-2014 08:03
Niesamowite,
Nawet MINUS na Konstytucji.
Ciekawe kto taki WALECZNY.
Aras. Nie ŚCIEMNIAj.
Kogo niby CYTOWAŁEŚ z tymi notatnikami policjantow?
We wpisach Janusza Kowalskiego nic takiego nie zauważyłem.
Jeszcze w kwestiach prawnych.
Jeżeli takich poleceń nie było to policjant na zebraniu popelni przestępstwo POŚWIADCZENIA NIEPRAWDY.
Jeżeli kwestie te wypowiedział z polecenia przełożonego, to zachodzi przesłanka ujemna DZIAŁANIA NA ROZKAZ,. Wtedy to, przestepstwo popełnił Jego przełożony.
Burmistrz na zebraniu cały czas powoływał się na Komendanta Powiatowego i tu właśnie zaczyna sie PRAWDZIWY PROBLEM. Czyżby Komendant wszedł w " maliny'?
Aras.
Albo na blogu Janusza Kowalskiego ODSzCZEKASZ REWELACJE z wpisu w notatnikach policjantow albo narazisz sie na zarzut karny POMOWIENIA.
Jest to o tyle poważne, że policjanci / w tym Komendanci/mogą już w tym momencie poddani postepowaniu dyscyplinarnemu.
I jescze jedno
Ktoś wcześniej pisał o butelkach po żubrze.które to wyrzucam na drodze okalskiej. Inny pisał o rzekomych łapowkach. Panowie. Przeproście
Aras.
Przeczytaj uważnie co napisałem. Wpadłeś kolego w TARAPATY.
+14
#49 Aras 31-08-2014 15:05
Do Grymasa50.Sądziłem że treść mojego wpisu zawiera wystarczające informacje o tym, czyj wpis cytowałem.Jeżeli się mylę, to proszę wejść w poniższy link.Pod artykułem są trzy wpisy.To właśnie jeden z nich pozwoliłem sobie zacytować.
januszkowalskikazimierz.pl/... /...
Jeśli chodzi o dane personalne osoby której to wpis pozwoliłem sobie zacytować powiem krótko:Ne pracuje w KGB.Nie mam wiedzy na ten temat.
+18
#48 Staszek z Mięćmierza 31-08-2014 14:10
Brawo młodzi ludzie. Naród budzi się z letargu zniewolenia, okradania, ogłupiania. Ludzie zaczynają dostrzegać komu to zawdzięczają. Po wyprzedaży w ciągu 25 lat "sterowanej demokracji" prawie całego państwowego mienia za symboliczne grosze, teraz trwa walka o wiarę, tradycję, a głównie ziemię ojców naszych, za którą często przelewali niewinną krew...
+19
#47 larry lurex 31-08-2014 12:36
Nasuwają mi się wspomnienia wielu imprez różnego formatu i gatunku ,które odbywały się w Kazimierzu Dolnym ,kiedy odbywał się koncert Dziadów Kazimierskich stałam akurat bliziutko burmistrza, Marcina i Jarka i padły słowa bliższe towarzystwu z rynsztoka.Pogarda dla ludzi w szczególnosci tych naszych ,miejscowych nie do opisania.

Dodaj komentarz