Szambo wybiło...LIV sesja Rady Miejskiej 19.04.2023 r.

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Radni skupieni wokół burmistrza Artura Pomianowskiego ( Dobra Alternatywa plus renegaci ) mają świadomość ,że podejmując decyzje przeciw szerokorozumianemu interesowi społecznemu szkodzą zarówno gminie i jego mieszkańcom, uniemożliwiając w ten sposób rozwój miasta i poprawę życia jego mieszkańcom . Nie jest tajemnicą ,że Burmistrz i Radni poza niewielkimi wyjątkami, wespół z kilkoma notablami tworzą jeden organizm. Władza sprzyja tym podmiotom plasując ich na uprzywilejowanej pozycji. Wszyscy razem tworząc zaciśniętą pięść. Co to oznacza tłumaczyć nie trzeba. Dzisiaj była tego kolejna tego odsłona. Chodziło o stworzenie grandy na sesji aby zaciemnić obraz niejasnych działań burmistrza w sprawie dzierżawy zabudowanej działki przy ulicy Mały Rynek 8 w ciemno … na 25 lat. Burmistrz niekorzystnej decyzji dzierżawy burmistrz nie umiał wyjaśnić. Jeszcze przed wczoraj ( 17.04.2023 r.) przewodniczący Rady Miejskiej M. Opoka nie poparł tej uchwały , co najmniej mając wątpliwości co do niejasnych intencji burmistrza. Przewodniczący Opoka to bezwzględny sługa. Dzisiaj zmienił zadanie poparł niekorzystną dla mieszkańców uchwałę . Mimo, że strony burmistrzów nie było żadnych dodatkowych argumentów które, pozwoliłyby na zmianę optyki na sprawę . Burmistrz Godlewski natomiast powiedział ,że miasto powinno zapełniać oczekiwania inwestora, działać w jego interesie , wówczas będzie można uzyskać korzystniejsze wpływy z dzierżawy ( sic) .

Nie mam wątpliwości ,że sprawa dzierżawy ma drugie dno (plus piwnica… pod tym dnem ) . W innym przypadku nie byłoby tulu pomyj wylanych na mnie dzisiaj - całość do zapoznania w relacji . Oczywiście konsekwencje prawne burmistrz Godlewski poniesie – o tym jednak powiem w stosownym czasie. Cała dzisiejsza sesja poświęcona była ocenie radnego Kowalskiego a nie sprawy ,czy problemu. Owa sesja trwała niespełna 50 minut. Gdyby nie czas poświęcony mojej skromnej osobie, trwała by zapewne 10-15 min. Radni nie wiele mieli do powiedzenia. W zasadzie nic. Podatnik za nieróbstwo i dyletanctwo radnych wyłożył ponad 4000 zł ( cztery tysiące złotych ). Już po jutrze zapraszam na kolejny komentarz, poświęcony będzie skardze jaką, po raz kolejny, przysłowiowa pięść złożyła na mnie, radnego Janusza Kowalskiego. Tym razem złożyli ją właściciele Stacji Narciarskiej Kazimierz Dolny ( nie ma co ukrywać zaplecze polityczne Burmistrza Artura Pomianowskiego i to trwałe ).

J.K

Czytany 982 razy

Komentarze

0
#8 13 piętro 04-06-2023 08:03
"Kiedy rowerzysta może legalnie jechać po chodniku?

Kwestię obowiązków i zakazów dotyczących kierujących rowerem reguluje art. 33 ustawy Prawo o ruchu drogowym. W ustępie 5 i 7 stwierdza on wyraźnie, że korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo w czterech przypadkach. Mowa o:

rowerzyście, który nie ukończył 10. roku życia. Jest traktowany przez przepisy jak pieszy.
rowerzyście, który opiekuje się rowerzystą w wieku do 10. roku życia.
sytuacji, gdy szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.
sytuacji, w której warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (konkretnie pada śnieg, panuje silny wiatr, ulewa, gołoledź lub gęsta mgła)."
+2
#7 Tak właśnie 24-04-2023 06:52
@ 13 piętro ,.Brawo, brawo ,brawo ! Świetne komentarze brakuje ich . Są celne .
+1
#6 13 piętro 23-04-2023 15:32
Byłem dzisiaj w Kazimierzu. Rowerem jechałem ścieżką mięcmierską, drogą koło Kamieniołomów / Krakowska ?/, obok Spichlerza, drogą gruntową równoległą do chodnika na Wale, pieszo przez mostek na Grodarzu, Nadwiślańską, przejściem na skrzyżowaniu przy poczcie, przez Rynek na Plebankę. Stwierdzam, że NIC sie nie zmieniło a gdziejsik czytałem, że od 1 stycznia 2023 Posterunek Policji zwiekszył obsadę i na budynku tegoż Posterunku tabliczkę przybito, że on teraz Komisariat sie zwie.
W dalszym ciagu po chodniku na Wale olbrzymia ilość rowerzystów // ona sie podwoi z chwilą uruchomienia promu/, a przecież na całej długości od Albrychtówki do mostu na Grodarzu DROGA JEST. Jestem


pewien, że zmieni się to, kiedy wydarzy się wypadek " chodnikowy" z udziałem rowerzysty i pieszego turysty z dzieckiem. Skrzyzowanie przy poczcie. MAKABRA, a mógłby tam " przystanać" pracownik Komisariatu. No i mięćmierska ścieżka rowerowa. Może by tak ścieżkę tę , ROWEREM, przemierzył pan Bartłomiej Godlewski. Na swoim fb podkresla, że zapalonym rowerzystą jest. Może jakieś środki na jej naprawę znajdą się, bo o dywaniku asfaltowym w Okalu jakoś cicho, to może ścieżka nad Wisłą uspokoi niechybną złość mieszkańców tejże i nie tylko tej miejscowości.
+2
#5 13 piętro 23-04-2023 07:02
No i głos pana Leszka Dołęgi . Wyrazy uznania za ich zasadność. To był najwyższy czas, by przerwać lawinę hejtu kierowanego w stronę radnego Janusza Kowalskiego.
+4
#4 13 piętro 23-04-2023 06:56
Nie wytrzymałem. 36 minuta. Głos zabiera pan Bartłomiej Godlewski i mówi mniej wiecej tak : " To niesłychane , że pan Kowalski chce by to Burmistrz okreslił co chce by w tym budynku / Mały Rynek , dzierżawa na 25 lat/ miały być. Moim zdaniem to ma być odwotnie. To inwestor ma okreslić by mu się opłacało ". Niesłychana wypowiedz pana, który jest WICEBURMISTRZEM i mówi to przy BURMISTRZU, który temu nie zaprzecza. Panie Godlewski. Burmistrz jest wybierany po to , by kształtował miedzy innymi dobrostan miasteczka i gminy. To On ma nakreslać jego kształt materialny , i po to własnie sa przetargi, które ZAWSZE zaczynają się opisem co ogłaszajacy przetarg chce uzyskać. NIGDY ODWROTNIE. Pan Godlewski powiedział też, że Konserwator zgadza się na ewentualne podwyższenie budynku, coby WYRÓWNAĆ zabudowę . Niesamowite, bo niedopuszczalne to byłoby, a i każe też przypuszczać, że pan Godlewski ZNA zamierzenia ZNANEJ SOBIE osobie, która wygra
przetarg. Idąc tropem WYRÓWNANIA nalezy się spodziewać, że po wybudowaniu hotelu przy Farze, nastąpi okres podwyższania wszystkiego , by Kazimierz stał się polskim Manhattanem . A co !.
-4
#3 mieszkaniec 20-04-2023 22:20
Cytuję chłop z Okala:
Projekcja to pojęcie dobrze znane w psychologii, a oznaczające przypisywanie swoich negatywnych cech innym osobom. Najczęściej dotyczy osób czynnie uzależnionych od alkoholu...


Bądź Tych... których mama nie kochała.
+17
#2 pulpecik&świderek 20-04-2023 09:03
Pan Godlewski w komentarzu pod postem radnego Kowalskiego na fb zarzuca jemu jak też radnemu Rybczyńskiemu ciągoty do Puław i tym samym sugeruje działanie na szkodę gminy w kontekście wynajmu za bezcen na 25 lat gruntów w centrum Miasteczka...
Idąc tokiem retoryki pana Godlewskiego należy przypomnieć, gdzie jest zameldowany i na jakich "blachach" jeździ autem sam pan Godlewski-a jest to Pruszków... To tam, gdzie działała najgroźniejsza, zorganizowana grupa przestępcza w Polsce...
+9
#1 chłop z Okala 20-04-2023 08:50
Projekcja to pojęcie dobrze znane w psychologii, a oznaczające przypisywanie swoich negatywnych cech innym osobom. Najczęściej dotyczy osób czynnie uzależnionych od alkoholu...

Dodaj komentarz