Wyborczy fetysz, czyli szastanie dorobkiem ludzi , komentarz 11 października 2023 r.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Kierunek budowy dróg, w tym tych lokalnych,  gminnych powinny wyznaczać samorządy. Mając na uwadze zasadność  takich inwestycji głownie pod kotem potrzeb mieszkańców z uwzględnieniem szeroko rozumianego interesu publicznego.

Niestety samorządy nie umiejętnie wykorzystują możliwości  jakie dają różnego rodzaju fundusze…

Przykładem marnotrawienia publicznych pieniędzy stała się przebudowa drogi Parchatka Zbędowice. Za inwestycję przepłacono niemal o 2 mln niż wynikało to z przetargu.  Jak wiemy  burmistrz Pomianowski przy tej inwestycji  został uznany winnym naruszenia  dyscypliny  finansów publicznych . Niestety nie wyciągnął z tego wniosków żadnych. W grudniu 2022 r. przy pomocy swoich zauszników przeznaczył 500 000 zł na budowę drogi ( w części gminy Kazimierz) Dąbrówka - Zagajdzie, gdzie droga była już  utwardzona, tzw. klińcem. Asfalt  który zostanie położony , z publiczne pieniędzy,  umożliwi kilku właścicielom idealny dojazd do swoich pól po tzw. dywaniku asfaltowym. Nie wykluczone ,że do pól  radnych, bądź ich rodzin. Niestety  inni ,ci zwykli mieszkańcy, nie swoi...,  zmuszeni będą przez następne lata chodzić i jeździć  po błocie i to w czasie kiedy aura pozwoli. Będą drżeć o zdrowie swoich bliskich , gdyż służby ratownicze nie zawsze będą mogły dojechać do potrzebujących.

IMG 20231008 121645

Droga Dąbrówka -Zagajdzie.

drogi

387609489 1361736461093741 7490395122795278309 n

Czytany 1341 razy

Komentarze

+1
#5 13 piętro 13-10-2023 09:18
Dzisiaj worek. Dzień targowy. Łancuch na ul. Rynek jest, ale jakby mniej ograniczał ruch pojazdów. Czyżby interwencja policji?. W dalszym ciagu nie rozumiem, czemu on miałby służyć i czy nie wypełnia dyspozycji art. 60 kw.
Parking prz cmentarzu żydowskim. Samoćhód wrak odsłoniety. Plandeka leży na ziemi obok. Że jeszcze jej nie ukradziono ?. Ale co tam. Jej cena to około 300 zł. Urzad bogaty, a patrzac na weksle bedzie jeszcze bogatszy. Stać go na kupno nowej. Pal licho plandekę. Istotny jest napis na ocalałej szybie. Wykonany jes on pismem hebrajskim. Jestem pewien, że wykonal go ktoś znający to pismo a wyraz ten chyba jest nieprzyjazny bo prawdopodobnie traktuje o BRUDZIE . hmm. A może o Polsce ?
Ten stan rzeczy istnieje około tygodnia. Codziennie mija go viceburmistrz pan Godlewski. Może predkość jazdy powoduje, że tego nie zauważa ?. Przy okazji muszę docenić sprawność samochodu z napisem Urząd w Kazimierzu Dolnym.
+3
#4 Janusz Kowalski 12-10-2023 09:24
Tak, przódy należało pofatygować się - urzędnik sołtys- do każdego mieszkańca Okala ( którego posesje, działki leża w części po której będzie remontowana droga ) i porozmawiać ,przedstawiając fakty ! Między innymi ,że "zabrany" pod drogę część gruntu zostanie wyliczony i "stratę" mieszkańca Gmina zrekompensuje.
0
#3 13 piętro 12-10-2023 08:18
Odsłu*****ę.
Okale. Jestem zdziwiony wypowiedzią, że niektórzy mieszkańcy sa niezadowoleni, że innym naruszono własnośc a wogóle to remont jest niewłaściwy. Jestem zdanie wręcz przeciwnego. Jestem pod wrażeniem niezwyklej sprawnosci firmy, która kładzie dywanik asfaltowy. Oczywiście są błędy , bo np.zakończenie tego dywaniku od strony zjazdu do Mięćmierza. jest niezwykle krzywdzace dla mieszkańca , którego posesja jest ostatnią a przecież oznaczenie jego domu to NUMER 1 Okala. Brakuje dosłownie 1 metra. To karygodne niedopatrzenie wynika z kierunku, jaki obrano przy planowaniu remontu. Pomiar zaczyna się od Cholewianki / Pola Miejskie/ , a że zaplanowano remont 950 metrów tej drogi no i padło, że zakończono go 1 metr od posesji NUMER 1. Oczywiście jeżeli naruszono własność należy za nią zaplacic. Dziwnym jest, że sprawy tej nie zalatwiono w czasie planowania.

Leżace znaki drogowe to ZWYKŁE NIECHLUJSTWO, a niezwykle śmiganie samochodem pana Godlewskiego to być może powstrzymają " leżący policjanci ". I tutaj odzywa się finansowanie dróg , o których to mówi radny Janusz Kowalski. Ci " leżący" będą opłaceni z funduszu wiejskiego, a ten fundusz ROKROCZNIE przeznaczany na ten cel winien mieć nazwę WIEJSKI FUNDUSZ DROGOWY.
Ulica Słoneczna. Wielokrotnie wyciagane i wkładane bryły cementowane, sa po jednym sezonie znowu zapadnięte. Ulica Słoneczna naprawdę jest ciągiem turystycznym, a że jest jednocześnie drogą powiatową należy na powiecie WYMÓC, by ją przykladem Okala wyremontować. Na zdjęciu z " pieniędzmi" pan Wicik. hmm. Może to przeczyta ?
+4
#2 obserwator 11-10-2023 13:16
Tak właśnie jak pan radny mówi. Wszystko co możliwe dla budowania własnego wizerunku. Z panem Godlewskim wice to niezła draka. Jest absolutnie wrogo nastawiony do PiSu. Ale fotografować z posłem Szulowskim nie zaszkodzi...
+6
#1 13 piętro 11-10-2023 13:09
Na zdjęciu widzę naszego viceburmistrza trzymajacego, a jakże pieniądze, z posłem Szulowskim, którego plakaty wyborczę wiszą również w gablotach ogłoszeń posadowionych we wsiach.

Pytanie. Czy jest właściwym, że one włąsnie są przytwierdzane w gablotach ogłoszeń ?. Plakaty wyborcze NIE SĄ OGŁOSZENIEM. hmm. A może są ?
Tak sobie myślę, że rozwiesza je właśnie pan Godlewski, bo gabloty są własnością Urzędu Kazimierza i być może jest to podziękowanie za weksel z potężną kwotą ?. Czy zdążą ją wydatkować do 31 grudnia ?

Dodaj komentarz