Co można wybudować bez pozwolenia na budowę?

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

 

Grupa Radnych                                                                                     Kazimierz Dolny, 20 sierpnia 2012 r.        

Rady Miejskiej            

Ul. Senatorska 5

24-120 Kazimierz Dolny

Rafał Suszek

Piotr Guz

Janusz Kowalski

                                                                                       Ministerstwo Transportu

                                                                                       Budownictwa i Gospodarki Morskiej

                                                                                       ul. Chałubińskiego 4/6

                                                                                       00-928 Warszawa

 

 

 

            Zwracamy się z prośbą o informację, wykładnię prawną, czy na terenach rolnych miasta i Gminy Kazimierz Dolny ma zastosowanie art. 29 ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994, jeśli tak to w jakim zakresie. Generalnie chodzi o to, czy na działkach rolnych poza siedliskiem mogą być budowane małe  budynki gospodarcze, nietrwale związane z gruntem, służące jako zaplecze do produkcji rolnej. Niejednokrotnie właściciele działek mają swoje gospodarstwa zdała od działek na których uprawiają owoce i warzywa. Małe budynki służą jako miejsce składowania  narzędzi, bądź urządzeń,  pomocnych przy  produkcji ogrodniczej. Dlatego ta kwestia jest bardzo ważna. Ponadto prosimy o informacje dotyczącą  zakresu „ingerencji”  ustawy o ochronie zabytków (lex specialis) w w/w prawo budowlane tzn.  czy na terenie objętym ochroną konserwatorską, art.29 ustawy prawo budowlane  może mieć zastosowanie, kiedy - w jakim zakresie -  i od czego to zależy.

            Jednocześnie zawracamy uwagę i prosimy, aby w pracach legislacyjnych (nowelizacja ustawy, bądź rozporządzeń) powyższy problem został wzięty pod uwagę. Przepisy umożliwiające sytuowanie (nawet tymczasowe) małych obiektów budowlanych służących do produkcji rolnej, będą niezmiernie pomocne zarówno dla właścicieli działek, jak również samorządów.

             Informację prosimy przesłać na adres: Rada miejska w Kazimierzu Dolnym, ul. Senatorska  nr 5 24-120 Kazimierz Dolny.

                          

                                                                                                                       

 

                                                                                                                     Z poważaniem:

 

                                                                                                                     Rafał Suszek

                                                                                                                     Piotr Guz

                                                                                                                     Janusz Kowalski

 

alt  alt

Czytany 3789 razy

Komentarze

0
#15 grymas50 22-04-2016 17:38
te wpisy " grymas50" nie sa moimi.
0
#14 Myrtis 22-04-2016 11:10
Thanks for some other great post. The place else may just anybody
get that type of information in such a perfect means of writing?
I have a presentation next week, and I am at the search for such information.

my webpage equipment financing with bad credit - Augusta: agrostor.ru/.../,
0
#13 Raleigh 02-05-2014 03:19

Remarkable! Its actually remarkable paragraph, I have got
much clear idea on the topic of from this post.



My blog - Firma InterPlant: inter-Plant.eu
+2
#12 grymas50 07-11-2012 12:53
Cytuję Burak:
Grymas 50 .Jak ci zal ze J.K bedzie kandydowal ,to sam wystartuj.

Eee tam. Wiem, że żartujesz, Gdzie, by ja na Burmistrza. A może by tak?. Bezrobotny, a tu ponad ......... . No właśnie ile bym zarabiał?.
+4
#11 Burak 07-11-2012 10:53
Grymas 50 .Jak ci zal ze J.K bedzie kandydowal ,to sam wystartuj.
+9
#10 kazimierzak 05-11-2012 17:53
na pytanie zadane w artykule odpowiedż jest bardzo prosta a mianowicie przedewszystkim ,,ba,,decyzja tylko i wyłocznie zależ od tego cyja jest działka.
+9
#9 Paweł 05-11-2012 17:40
Wszystko niby wiadomo a nie wiadomo.Ja o takich przepisach nie wiedziałem.Dlatego cieszę się,że taka informacja się pojawiła.Bardzo dziękuje.
+7
#8 grymas50 05-11-2012 12:17
Cytuję J.K:
Uważam,że wykształcenie jest bardzo ważne.Świadomość potrzeby kształcenia, to jeden z ważniejszych elementów ewolucji i postępu cywilizacyjnego.
Wracając po trosze do mojego wykształcenia. Nie mam z tego powodu kompleksu.Czy moje wykształcenie jest kompatybilne do ewentualnego burmistrzowania,nie będę tego oceniał,przyjdzie na to pora.
@ewa-ta sonda którą zamieściłem to efekt licznych próśb.Na temat referendum mam wyrobione zdanie i wkrótce odniosę się to tego,ale zupełnie w innym kontekście.
Na razie się spieszę, bo dziś komisja budżetu. Wieczorem możemy popisać.

no i wyjaśnione. Janusz Kowalski WYSTARTUJE. Na razie tyle, bo sie śpieszę.
+13
#7 Wiesław 05-11-2012 12:05
Co do kwestii budowlanej nic nowego 35 m przy istniejących siedliskach i 25 m na innych działkach przy spełnieniu miliona innych warunków,ale przecież to nie oto chodzi,wreszcie należy zakończyć temat nowelizacji planu zagospodarowania przestrzennego z uwzględnienie wniesionych i rozpatrzonych odwołań mieszkańców !!! Jeżeli chodzi natomiast o wpis Ewy,pewnie ma rację tylko szkoda że takich wymagań nie oczekuje od urzędującego burmistrza i może z dwojga złego to lepiej ten przeklęty i łysy niż elokwentny i na tym koniec .
+6
#6 idefix 05-11-2012 11:48
Do "lex specjalistów" - jak się pisze do ministra to trzeba, żeby ktoś "bardziej kompatybilny" do języka łacińskiego sprawdził pisownię.

Dodaj komentarz