Panie Przewodniczący Rady,prosimy o interwencje.

Oceń ten artykuł
(19 głosów)

Kazimierz Dolny dn 19.03.2013r

Grupa Radnych

Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym

Piotr Guz

Rafał Suszek

Janusz Kowalski

 

Pan

Henryk Kozak

Przewodniczący Rady Miejskiej w

Kazimierzu Dolnym

 

Na wstępie naszego pisma pragniemy zwrócić uwagę, iż Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego, to obok Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego najważniejszy dokument polityki planistyczno-przestrzennej, który na wiele lat wyznaczy kierunek rozwoju gminy, oraz będzie miał decydujące znacznie dla losów i podejmowanych przez Mieszkańców fundamentalnych decyzji- Gdzie mieszkać? oraz Z czego żyć? Wobec tak postawionych kluczowych pytań, jakie na pewnym etapie życia z pewnością zadaje sobie każdy z nas, nie można przejść obojętnie. W naszym najgłębszym przekonaniu zadaniem i obowiązkiem Rady Miejskiej na czele której Pan Przewodniczący stoi jest, aby na tak postawione pytania udzielić jasnej, precyzyjnej i rzetelnej odpowiedzi, gdzie każdy z właścicieli gruntów będzie traktowany na jednakowych zasadach. Zdajemy sobie sprawę i mamy pełną świadomość, iż nie uda się w stu procentach zaspokoić wszystkich kierowanych przez Mieszkańców oczekiwań związanych z przekształceniem gruntów, ale dotychczasowe praktyki budzą nasz niepokój związany z nierównym traktowaniem, w  dostępie do dobrodziejstwa, jakim jest posiadanie ziemi budowlanej.

W związku z powyższym zwracamy się do Pana Przewodniczącego o zajęcie stanowiska i udzielanie odpowiedzi na trzy zasadnicze kwestie:

1)      Do chwili obecnej nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pismo z dnia 28 października 2012r jakie skierowaliśmy do firmy Budplan, a także Gminnej Komisji Urbanistycznno-Architektonicznej i Pana JerzegoŻurawskiego, gdzie zwracaliśmy się z zapytaniem- jakimi kryteriami posługiwali się planiści przy wyznaczaniu wcześniejszych terenów budowlanych na terenach zalewowych, wysoczyźnie, terenach wyeksponowanych czy też korytarzach ekologicznych.Nie kwestionowaliśmy tych uzgodnień, choć były w rażącej sprzeczności z obowiązującym prawem planistycznym. Zależało nam jedynie, aby te same kryteria dotyczyły wszystkich bez wyjątku, również właścicieli gruntów, którzy w roku 2011 złożyli blisko 700 wniosków. Niestety nasze pismo pozostało bez odpowiedzi.

2)      Mając na względzie wysokie standardy moralno –etyczne w kontekście pojawiających się wśród społeczeństwa głosów o łatwe, bezproblemowe, oraz na dużą skalę

przekształcenie gruntów należących do Państwa Radnych lub też najbliższej rodziny, dla jasności i przejrzystości sprawy, oraz dla uniknięcia wszelkich podejrzeń wg których Studium uwzględnia w głównej mierze działki radnych, rodziny i przyjaciół, proponujemy aby każdy z Państwa Radnych złożył stosowne oświadczenie, w którym informuje o liczbie posiadanych w Studium działek swoich i najbliższej rodziny.

3)      Wielce wymownym  i nie bez znaczenie dla kształtu Studium jest również fakt odmowy przekazania Radnemu Januszowi Kowalskieemu ostatniej wersji Studium (po uzgodnieniach), nad którym dyskutowano na wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Miejskiej w dniu 28 lutego 2013r. Zastanawiająca i dająca wiele do myślenia jest w tym kontekście wypowiedź Radcy Prawnego- Pana Mazurka, który argumentował to kuriozalnie, w następujący sposób - „Studium  jest autorskim przedsięwzięciem Pana Burmistrza”

 

Reasumując-jeśli najważniejszy dokument ostatnich lat, jakim jest Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego ma być autorskim projektem Pan Burmistrza, gdzie marginalizuje się Radę Miejską do roli „maszynki do głosowania”, a tym samym wypacza się idee Radnego, to obowiązkiem Pana Przewodniczącego jest w tej sprawie interweniować.

 

W związku z powyższym, z uwagi na powagę zagadnienia liczymy na szybkie i merytoryczne ustosunkowanie się przez Pana Przewodniczącego do poruszanych przez nas kwestii.

   

 

 Z poważaniem,

Radni Rady Miejskiej w

Kazimierzu Dolnym

Piotr Guz

Janusz Kowalski

Rafał Suszek

Czytany 3931 razy

Komentarze

0
#36 pijany znad Grodarza 26-03-2013 10:45
Cytuję minio:
widzisz pijany ty taki oczytany inteligentny wszystko wiedzący kto na jakim stanowisku w gminie i w jaki sposób prace otrzymał a jak cie poprosiłem żebyś mi pomógł w referendum do [censored] wypioles

chłopie, pieprzysz. Czy ja kiedyś pisałem o stanowiskach w Gminie?
+7
#35 minio 25-03-2013 18:55
widzisz pijany ty taki oczytany inteligentny wszystko wiedzący kto na jakim stanowisku w gminie i w jaki sposób prace otrzymał a jak cie poprosiłem żebyś mi pomógł w referendum do ***** wypioles
-2
#34 pijany znad Grodarza 25-03-2013 18:14
oj cos nie tak. Swojego czasu przywołałem komentarz jakiegoś gościa, którzy odnosił się do artykułu gazety zwiazanego ze śmieciami. Nie wiem dlaczego, ale treść tego komentarza skojarzyliście z osobą jakiegoś Zdzicha, ktorego , jak widać znacie. @ Piotr napisał , że chodzi o Zdzicha ze sprawy zdjecia znaku Taxi. Teraz i ja wiem, ktory to Zdzicho.
+7
#33 minio 25-03-2013 16:53
w stosunku do twojej osoby to ja myślę za każdym razem jak jest poważny temat związany z problemami mieszkańców to ty odwracasz go w innym kierunku
+7
#32 Piotr 25-03-2013 15:54
@Pijany-to prawda pisałeś o Zdzichu co wyrzuca śmiecie do lasu,ten od znaku taxi to Zdzicho W.Burmistrzowi to zwisa,ważne że Zdzicho z rudym zdjął znak-ręce Grzesia "czyste"
-3
#31 pijany znad Grodarza 25-03-2013 15:13
A niby kiedy o jakimś Zdzichu pisałem?, a ta moja funkcja "popychadła" to chyba w Twojej głowie ZAKWITŁA. Myśl człowieku.
+7
#30 minio 25-03-2013 12:47
widzisz pijany jak to w życiu bywa ty to jesteś takim popychadłem Burmistrza co zawsze ma za zadanie odwrócić temat w innym kierunku Nawet Zdzicha się czepiasz o drewno i śmieci
-2
#29 pijany znad Grodarza 25-03-2013 08:07
Cytuję minio:
tak jest jak kiedyś ostrzegałem przed prezesem to za wariata mnie mieli

i słusznie
+10
#28 Radomiak 24-03-2013 22:21
@Miś-to pisze te bzdury jedna i ta sama osoba{z człowiekiem nie ma nic wspólnego},nic nie ma wszystko stoi na matke ,żone,babke taki element,zieje nienawiścią do Kowalskiego i wydaje mu się ,że to jest śmieszne,rogi go swędzą i dostaje szału,ale ma wsparcie naszego Burmistrza ,ta sama klasa.Możemy tylko za takiego idiotę przeprosić.
+8
#27 minio 24-03-2013 22:20
tak jest jak kiedyś ostrzegałem przed prezesem to za wariata mnie mieli

Dodaj komentarz