Kilka słów o ostatniej Sesji…

Oceń ten artykuł
(16 głosów)

Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej (Wielki Czwartek) dyskutowano przede wszystkim na temat uchwał śmieciowych, które były procedowane w pośpiechu i bez należytego rozpoznania tematu. Dopiero protesty mieszkańców gminy (pod protestami podpisało się około 700 osób) sprawiły, że temat śmieci powrócił. Miejmy nadzieję, że usłyszymy teraz od burmistrza wyjaśnienia, dlaczego opłaty za wywóz śmieci mają wzrosnąć nawet o 400%.

Drugim ważnym tematem był tzw. fundusz sołecki, który burmistrz wraz ze swoimi radnymi chciał zabrać mieszkańcom. Zważając na cały budżet gminy i sposób wydatkowania pieniędzy, owa sprawa rysuje się jako absurd. Wysokość funduszu sołeckiego w skali roku to około 200 000 złotych. Burmistrz topi w błocie miliony złotych, bez jakiegokolwiek głosu sprzeciwu ze strony większości radnych, stąd też musi szukać oszczędności. Najlepiej zabrać pieniądze sołectwom, bo przecież mieszkańcy nie wiedzą co jest im potrzebne. Gdyby owi mieszkańcy decydowali na co wydać pieniądze, prawdopodobnie nie mieli byśmy genialnych inwestycji typu kibel, niekończący się remont zamku, remont niedawno remontowanej oczyszczalni ścieków itd... Po co remontować z funduszu sołeckiego jakieś lokalne dróżki, zakładać oświetlenie, remontować świetlice… Lepiej oddać pieniądze burmistrzowi, bo ów guru wie lepiej co jest mieszkańcom potrzebne, by żyło się lepiej.

Kilka słów należy poświecić zachowaniu kilku radnych w kwestii likwidacji funduszu sołeckiego. W czasie obrad Komisji budżetu (posiedzenie Komisji było dzień wcześniej), zarówno radny Waldemar Kruk jak i Mirosław Opoka byli za zawieszeniem funduszu sołeckiego. Radny Opoka stwierdził, że trzeba oszczędzać. Jednak już w trakcie sesji radny Kruk głosował za utrzymaniem funduszu a radny Opoka wstrzymał się od głosu. Wydaje się, że przez jedną noc jakieś nowe okoliczności w tej materii nie mogły się pojawić. To tylko pokazuje, jak wiele decyzji radni podejmują pod wpływem impulsu lub pod wpływem nacisków, bez należytego przemyślenia.

Oczywiście burmistrz Grzegorz Dunia miał swoje pięć minut. Sprawa funduszu sołeckiego i uchwał śmieciowych podcięła mu skrzydła. Powszechnie wiadomo, że najlepszą formą obrony jest atak, więc burmistrz zaatakował i wypalił… Chodzi o wyrok sądu w procesie jaki wytoczyłem burmistrzowi za powtarzane w mediach kłamstwa, że wykorzystałem swoje stanowisko (radnego) do przekwalifikowania swoich działek na budowlane. W najbliższym czasie do tej sprawy powrócę.

Wróćmy do sesji. Burmistrz (rękami swoich radnych), nie wiedzieć czemu, zdjął z porządku obrad głosowanie nad projektem uchwały w sprawie wydzierżawienia działki pod elektrownię wodną w Bochotnicy. Dzień wcześniej przekonywał, ze to świetna inwestycja (w tej kwestii zgadzam się z burmistrzem). Co takiego się wydarzyło przez noc? Inwestycja ta uwypukla nieodpowiedzialne zachowanie burmistrza, który bez konsultacji z Radą, zapewniał inwestorów, że sprawa ruszy z miejsca (nikt poza burmistrzem oczywiście nie widział inwestorów). Dla mnie najzabawniejsze jest to, że radnych w ogóle ta sprawa nie interesowała. Było zupełnie inaczej niż z filmowcami chcącymi w Kazimierzu wybudować Centrum Sztuki Audiowizualnej.

Wiele przykrych słów padło od mieszkańców Wierzchoniowa, którzy do swoich posesji dojeżdżają przez spróchniały most, ryzykując życie i zdrowie. Jak się okazuje burmistrz obiecał jak był na miejscu, że sprawa zostanie załatwiona. Teraz też obiecuje, tylko nie określa czasu kiedy most zostanie wyremontowany. Jak się wydaje ma dylemat, czy współfinansować budowę pomnika czy odbudować schody na Górę Trzech Krzyży.

J.K.

Czytany 4451 razy

Komentarze

+2
#21 Piotr 18-04-2013 08:04
@Artur-do czego ten komentarz?
+3
#20 Artur 17-04-2013 18:56
Czy ten oblech z wiszącym brzuchem, to nie czasami partner miłej panienki z pod gwiazdy milicji ludowej ??
Jeżeli tak, to prawdą jest, że ku..a
i milicjant w jednej parze chodzą.
+15
#19 J.K 14-04-2013 21:39
Ewelina-Obiecuje zapytam na najbliższym spotkaniu o te odszkodowania dla nauczycieli.Oczywiście zamieszę notkę z tych ustaleń.
miś-nie ma żadnego oszustwa.Wszystkie posty są dodawane manualnie.Stało się dlatego,że jeden obwieś z Kozienic chwilowo mieszkający pomieszkujący w Kazimierzu pisze obelżywe posty następnie drukują wpisy i zawiadamiają prokuraturę.Dlatego aby nie marnować czasu wszystkie posty są dodawane lecz z pewnym opóźnieniem,ponieważ nie jestem cały czas przed komputerem.
+7
#18 miś 14-04-2013 20:53
Dlaczego nie są wysłane moje komentarze?
+16
#17 miś 14-04-2013 20:51
Dlaczego nikt z radnych nie odpowiada na pytanie Eweliny, bardzo trafne? Panie Januszu?
+14
#16 miś 14-04-2013 20:45
Popieram Ewelinę. Skąd to dziwne milczenie?
+30
#15 Ewelina 09-04-2013 23:06
Jako mieszkanka gminy chciałabym wiedzieć jakie odszkodowania zostały wypłacone zwolnionym nauczycielom i z czyich środków? Sytuacja w oświacie gminnej jest chora,ludzi się zwalnia, jak się okazuje niezgodnie z prawem, narażając na szwank gminne finanse, a tymczasem w Rzeczycy dyrektorem jest emerytka bez kwalifikacji, która nie ukrywa, że szkoła idzie do likwidacji. Po to ją Dunia mianował. jej nie zależy, ma emeryturę i pensję.Dlaczego nikt z radnych o to się nie zapyta????????
+25
#14 Piotr 09-04-2013 21:59
Z czyich pieniędzy Pan Arbuz wypłaci odszkodowanie-drugi szkodnik w mieście.
+29
#13 222 09-04-2013 17:45
J. Żmuda wygrał sprawę Arbuz musi wypłacić odszkodowanie!!!
+28
#12 222 09-04-2013 16:25
J. Żmuda wygrał sprawe Arbuz musi wypłacic odszkodowanie.

Dodaj komentarz