"Kazimierz Komentuje " 18.08.2019 r ,droga na Górach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Projekt utwardzenia drogi na Górach sięga lat 90 u.w ,  ówczesny burmistrz Kazimierza , Andrzej Szczypa oraz  radny Michał Rosiński, latami zabiegali o poprawę nawierzchni  tej drogi. Wówczas nawierzchni nie wykonano. Problem wynikał z tego ,że ówczesny   LWKZ w Lublinie , nie zgadzał się na bitumiczną nawierzchnię ulicy Góry.

Lody przełamał burmistrz Andrzej Pisula, który przekonał konserwatora o konieczności naprawy  fatalnej drogi. Tu należy się szacun Andrzejowi za determinację . Lepiej byłoby aby droga wykonana z trylinki a nie z asfaltu, tak jak wykonano ją przed  50 laty. Jednak z przyczyn finansowych nie jest to możliwe. Jak pamiętamy dzięki parakolonialnej polityce burmistrza Dunii przy gminnych inwestycjach utopiono miliony publicznych pieniędzy . 

Obecnie jest szansa ,że droga zostanie w końcu wyremontowana. Tu należy się  podziękowanie  radnemu Leszkowi Dołędze i  Wojtkowi, rolnikom, którzy na Górach prowadzą  duże gospodarstwa rolne, a to był warunek otrzymania dotacji na remont tej drogi. Obaj rolnicy złożyli stosowne wnioski.To właśnie taki  warunek musiał być spełniany aby Gmina otrzymała dofinansowanie na ta drogę .

Podziękowania należą się  również burmistrzowi  Pomianowskiemu, że projekt poprzedniego burmistrza realizuje. Że  nie wyrzucił inwestycji do przysłowiowego kosza . Nam mieszkańcom pozostaje  przyklasnąć i jedynie  pilnować aby tym razem asfaltu nie wylano na  polach, jak miało to miejsce na rok temu  sąsiedniej ulicy.

Narracja anonimowego konta "Kazimierz Komentuje"  ( ten  co zaatakował….Kazimierski portal przed wyborami ) jest niebywała, komentarz wydaje się zbędny. Korespondentce... "K K" przekazującej zdjęcia sugeruje , aby jednak w czasie swoich powinności nie chowała się po krzakach. Myślę ,że nie powinna mieć oporów... i  wstydzić się profesji.

Raz  jeszcze wszystkim  dziękuję i cieplutko pozdrawiam.

J.K

Czytany 2135 razy

Komentarze

+2
#1 J.K 20-08-2019 06:49
Niestety Kazimierz Komentuje zablokował na swoim ruskim koncie , abym nie pisał komentarzy ,podobnie burmistrz Pomianowski zablokował mnie na swoim profilu. Wiec nie mogłem złożyć mu życzeń, jak i powinszowań za asfalt,co niniejszym czynię .

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież