Oni mogą więcej. Komentarz 16 lipca 2023 r.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

 W miasteczku regularnie przybywa meleksów. Burmistrz , wyznaczając miejsce postoju, niejednokrotnie łamie prawo w zakresie prawa o ruchu drogowym. Rada Miejska w całej swej „ upadłości ” nie chce zająć się problemem. Głownie dlatego ,że większość podmiotów gospodarczych prowadzących biznes transportu, z miejsca na miejsce, turystów , to ortodoksyjne zaplecze pana burmistrza a co za tym idzie większości radnych. W żaden sposób na radnych, w większości,  nie można „wymusić” zajęcia się palącym problemem. Nie chodzi tylko o uszczuplone wpływy do budżetu Gminy ale przede wszystkim bezpieczeństwo  ludzi. Podobnie, jak już sygnalizowałem ,  rzecz się ma z turystyką off-roadową… Z informacji uzyskanych od właściciela jednego z podmiotów, jeden  meleks średnio za 45 minutową  wycieczkę generuje przychód w granicach 300 zł . Więc trzy  kursiki załatwia sprawę ,przeze mnie proponowaną,  opłat – podatku – za jeden meleks miesięcznie z stałą lokalizacją w jednym miejscu dal wszystkich. Dało by to nie dziesiątki tysięcy (obecnie  około 40-50 tyś.) w sezonie a statki tysięcy ! Mówi się ,że w miasteczku wszystkich meleksów ( również te które chowane są po stodołach ) jeździ kilkadziesiąt – bez jakiejkolwiek kontroli, rejestracji  .

Mówiąc dobitnie  jeden stragan ( o czym już pisałem )  wydzierżawiany w drodze przetargu  odprowadza w sezonie mniej więcej  tyle co cały „holding” meleksiarski razem wzięty.

Nie inaczej jest z czynszami od osób  fizycznych i prawnych prowadzących dzielność na mieniu gminnym. Umowy od dekad nie są zmieniane a czynsz nie jest waloryzowany. Więc mamy sytuację gdzie w Rynku za podobną powierzchnię jeden płaci ponad dwadzieścia tysięcy czynszu miesięcy a kolega burmistrza Pomianowskiego  połowę mniej. Jeszcze lepszy „syf” jest z czynszem za Jatki. 1500 zł za niemal 100 m2 miesięcznie a władza milczy…   Radni skupieni wokół burmistrza nie chcą nawet podjąć debaty na temat kompleksowych uregulowań. Głównie z powodu różnych poważań ,uwikłań  w tym towarzysko biznesowych z podmiotami które działają na mieniu gminnym.  

Kolejną sprawą jest handel w mieście. O tym mówię od 4 lat – bezskutecznie. Co do zasady władza gnębi się drobnych ciułaczy, handlujący odginanymi produktami. Głównie dlatego aby drobni kupcy, handlujący produktami lokalnymi nie stanowili konkrecji dla biznesu ( masowo dystrybuujący chińskie wyroby) . Oczywiście ci od chińszczyzny  to  zaplecze polityczne   obecnych władz   miasteczka. Z kolei ci co mają „plecy” mogą handlować gdzie  chcą , kiedy chcą.

W miasteczku brakuje toalet skarżą się turyści. Kazimierzacy masowo emigrują sprzedając swój dobytek .  O tym jednak w środowym komentarzu.  

Czytany 989 razy

Komentarze

+8
#8 Janusz Kowalski 19-07-2023 14:38
Cytuję 13piętro:
To z tego linku.

"Po Gdańsku teoretycznie powinno jeździć 20 meleksów, na tyle bowiem zgodził się Zarząd Dróg i Zieleni, który wydał w tym roku maksymalną liczbę identyfikatorów dla tych pojazdów.

Czytaj więcej na: trojmiasto.pl/.../...

Dziękuję, może to da władzy do myślenia , skończy się ten dramat w mieście.
+13
#7 liczydło 19-07-2023 12:56
Burmistrz i jego trupa ogłosili, że na imprezki winne ma się pojawić 10 000 gości. Panu Burmistrzowi przydałoby się chyba liczydło!!! Jeśli na te degustacje i inne imprezki przyjedzie 1000, no może 1500 ludzi, to absolutne maksimum. Samochody tego tysiąca gości + melexy + ekobusiki = kociokwik i tego Panu Burmistrzowi życzymy. Liczydło po prostu niezbędne + zdrowy rozsądek w zarządzaniu miastem i gminą.

Może KGW pomogą w tej wyliczance?
+5
#6 13piętro 18-07-2023 19:29
To z tego linku.

"Po Gdańsku teoretycznie powinno jeździć 20 meleksów, na tyle bowiem zgodził się Zarząd Dróg i Zieleni, który wydał w tym roku maksymalną liczbę identyfikatorów dla tych pojazdów.

Czytaj więcej na: trojmiasto.pl/.../...
+5
#4 Taki jeden 18-07-2023 19:15
Cytuję Mieszkaniec:
Dlaczego na zdjęciach są przedstawione wszystkie melexy oprócz niebieskich? Czyżby jakieś powiązania Pana Janusza z Panem z niebieskich melexów?

Jeszcze tęczowe melexy są ,granatowo białe jasno i ciemno zielone .
-5
#3 Mieszkaniec 18-07-2023 14:21
Dlaczego na zdjęciach są przedstawione wszystkie melexy oprócz niebieskich? Czyżby jakieś powiązania Pana Janusza z Panem z niebieskich melexów?
+27
#2 chłop z Okala 17-07-2023 18:51
Monopolizacja zysków przez wybrańcow i uspołecznianie kosztów to kwintesencja działań kazimierskiej władzy... Czas na zmiany...
+24
#1 turystka 17-07-2023 08:40
Kazimierz staje się po prostu obrzydliwy...

Dodaj komentarz