Obradowały połączone komisje Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym ,17 czerwca 2024 r.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Na poniedziałkowym posiedzeniu  (17.06.2024 r.)  połączonych komisji Rady Miejskiej przykuły moją uwagę dwa tematy , które powinny niepokoić. Pierwszy to sposób podejścia władz Kazimierza do   kazimierskiego SP ZOZ . Przypomnę ,że chwilę temu ( II sesja Rady Miejskiej IX kadencji) miało miejsce  „uroczyste” pożegnanie wieloletnie dyrektor SP ZOZ w Kazimierzu Dolnym Pani Ewy Słotwińskiej . A już przy następnej okazji (  na cito)  zaczęto rozliczać tę placówkę https://youtu.be/vnKCjyms-JE kierowaną przez p.o. dyrektora Panią  Anetę Witek-Kuchtę. Pytania i zarzuty kierowała radna Bożena Zgierska https://youtu.be/vnKCjyms-JE?t=907 . W tej sprawie widzę drugie dno. Przez lata całe pojawiały się tu i ówdzie zarzuty ( jak zawsze ) do funkcjonowania kazimierskiej placówki. Funkcjonariusz społecznej komórki, mającej na celu kontrole SP ZOZ w Kazimierzu Dolnym , radny Piotr Guz nigdy nie miał zarzutów ani także nie potwierdzał uwag kierowanych przez mieszkańców aż do tej chwili. Na poniedziałkowej komisji radni powołali ( z góry ustalony ) zespół mający  wyłonić w „konkursie” nowego dyrektora tej placówki https://youtu.be/vnKCjyms-JE?t=1866

Kolejnym tematem była sprawa budowy ujęcia wody w Cholewiance https://youtu.be/vnKCjyms-JE?t=5912  Ta sprawa ciągnie się od wielu lat. Nie widać końca przygotowań . Cała inwestycja ma kosztować ponad 4 mln zł. W mojej ocenie jest to kwota w górnych  możliwych wartościach. Kolejną wątpliwością jest sposób realizacji tego przedsięwzięcia .Nie dość ,że idzie to ślamazarnie to nie ujawnia się nawet przybliżonych wartości kosztorysu inwestorskiego ( jeśli takowy w ogóle jest) przed przetargiem (sic).  

Czytany 1091 razy

Komentarze

0
#5 13 piętro 23-06-2024 04:14
Kazimierski ryneczek również notuje WYSOKIE czereśniowe plony z " naszych" sadów, co widać po cenach 18- 22 złotych za kilogram.

onet.pl/.../s7nqn2k,79cfc278
0
#4 13 piętro 20-06-2024 18:30
rp.pl/.../...

Jaki jest status naszej Przychodni ?. Czy obowiazuje konkurs , a więc czy nalezy powołać komisję konkursową ?.
+11
#3 13 piętro 20-06-2024 04:46
Zanim o ZOZ Przychodnia w Kazimierzu Zdrowiu pytanie :

jesli nie Pani doktór Aneta Witek - Kuchta , to kto ?. Jednym slowem, czy jest/ był / sens powołania komisji w tej sprawie.? Naturalną konskwencją przejscia na emeryture Pani Słotwińskiej jest powołanie na to stanowisko Pani Anety Witek - Kuchty. Nie wydaje się, że długi, bardzo długi wywód radnej a ściślej pytania pani Zgierskiej uzasadnia koniecznośc powołania osoby wylonionej w konkursie.. Słusznie zauwazył pan Kowalski,że te pytania należało zadać już długo wczesniej chociaż KAŻDY z radnych , we własnym sumieniu, ZNAŁ JE.
Przeciez wielokrotnie pisaliślismy o dziwnej , niespotykanej w skali kraju, metodzie zapisów dol lekarza. Trza było o godzinie 6.00 / jak nie wczesniej/ stanać w kolejce przed przychodnią, by o godzinie 7.00 zapisać się . Pechowcem okazywał sie ten chory, który byl 31 w kolejce a przyjęć było 30. Musiał. Podkreślam MUSIAL biedak na nastepny dzień ponownie stanąć w tej kolejce, bo przecież zapisu na nastepny dzień nie mógl dokonań. To wlaśnie ten , w skali kraju, EWENEMENT. Było to WBREW PRZEPISOM a tolerowala do Komisja Zdrowia, jak i ta Społeczna.
Dzisiaj, o czym sam sie przekonalem, uleglo to zmianie. Czyżby zarzadzenie p.o. doktór Anety Witek - Kuchty ?

ps. Panie Januszu. Dobrze, że przynajmniej Pan zawstydzil przewodniczącego Guza.
+4
#2 Janusz Kowalski 19-06-2024 11:42
Cytuję 13 piętro:
Kto filmuje te obrady?. Chyba nie pan Janusz, bo przecież trwa to 3 godziny. Jeśli tak, to za zapłatą ?.


Pro publico bono ;-)
+1
#1 13 piętro 18-06-2024 19:13
Kto filmuje te obrady?. Chyba nie pan Janusz, bo przecież trwa to 3 godziny. Jeśli tak, to za zapłatą ?.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież